Творячи

Творячи "радянський Захід": повоєнна радянізація Західної України та культурні кадри зі сходу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Ірина Склокіна

Центр міської історії

13.10.2016, 18:30

"СТУДІЯ 42" пл. Конституції, 1, під’їзд 7, поверх 2

Процес радянізації західних областей, приєднаних до УРСР у результаті Другої світової війни, був суперечливим і охоплював водночас українізацію та боротьбу з "буржуазним націоналізмом", відбудову одних пам’яток та нищення інших, репресії щодо місцевої культурної еліти та її кар’єрне просування й виховання. Яку роль у цьому процесі відіграли "східняки" – українці, росіяни, євреї – і мешканці довоєнної УРСР, і представники інших "братніх республік"? Якими очима вони дивилися на західну Україну, як на них вплинуло побачене? Як змінився проект української радянської нації під впливом сталінського "возз’єднання"? І чим зрештою став "радянський Захід" в українському організмі – бацилою спротиву щодо режиму, символічною альтернативою "совку" чи ще одним досягненням радянської модернізації та етнічної уніфікації?

post picture

Др. Ірина Склокіна

історикиня, дослідниця Центру міської історії, членкиня Харківського історико-філологічного товариства. Учасниця кількох міжнародних проектів, присвячених історичній пам’яті та усній історії, в тому числі “Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine”. У Центрі міської історії дослідження Ірини Склокіної стосується історичної спадщини, зокрема у фокусі її вивчення – індустріальна та радянська спадщина Харкова та Львова.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img