Єврейські документальні джерела у львівських архівах: Путівник
22.1.2024; 18:30
Конференц-зал Центру міської історії
Запрошуємо вас на презентацію книги "Єврейські документальні джерела у львівських архівах: Путівник".
Львів був домівкою однієї з найдавніших і найпомітніших єврейських громад у Східній Європі. Путівник містить докладні описи 235 архівних колекцій, пов'язаних з єврейською історією та культурою, які зберігаються у львівських архівних сховищах. Більшість з цих матеріалів були досі невідомі дослідникам єврейських студій і їх не використовували у наукових дослідженнях. Путівник описує фонди від XIV століття до сьогодення. Він є результатом колективної праці десяти дослідників, які працювали в рамках спільного проєкту Єврейської богословської семінарії Америки та Державної архівної служби України.
"Дослідження єврейських архівів України" було започатковано як спільний проєкт Єврейської теологічної семінарії Америки та Державного комітету архівів України (як він тоді називався) у 2002 році. Перший том, путівник по єврейських архівах Києва, був опублікований у 2006 році. Відтоді з'явилися томи, присвячені архівам Волині (Житомир, Луцьк, Рівне), Одеси та інших південних міст (Херсон, Миколаїв), а тепер і Львова. Таким чином, загалом на сьогодні вийшло чотири томи. Наразі "Дослідження єврейських архівів України" працює у Чернівцях.
Співредактори посібника, Девід Фішман і Александр Іванов, окреслять методологію та основні здобутки посібника. Рецензентки Олеся Стефаник та Владислава Москалець дадуть оцінку значенню книги з архівної та історичної точок зору. Під час події розглянемо такі питання: З огляду на знищення євреїв Львова і Східної Галичини та їхніх громадянських інститутів, яким є стан джерельної бази історії львівського єврейства? Як змінилася історіографія про євреїв Львова з часу виходу класичної праці Маєра Балабана? Як вплинула нинішня війна на міжнародну наукову співпрацю між американськими та українськими інституціями?
Зображення
Верхнє: обкладинка видання "Єврейські документальні джерела у львівських архівах: Путівник"
Галерея: Богдан Ємець