Самотність як антропологічна проблема

Самотність як антропологічна проблема

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Андрій Дахній 

Львівський національний університет імені Івана Франка

17.12.2010, 17:00

Центр міської історії, Львів

В рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність-Присутність"  відбулася лекція доц. др. Андрія Дахнія про феномен самотності з філософської перспективи.

Будь-кому з нас відомий стан самотності: Як слід його сприймати? Як щось небажане, шкідливе і навіть згубне чи як корисне і необхідне? А, можливо, те що нам потрібно – це просто усамітнення?

Як писав Імануїл Кант, людина має схильність спілкуватися з собі подібними, водночас в ній присутнє і сильне прагнення усамітнюватися. Для того, аби таке бажане усамітнення не переросло в небажану самотність, людині потрібно наважитися (хоч як важко це зробити у нашій споживацькій сучасності) віддавати себе іншим людям.

post picture

Др. Андрій Дахній 

історик філософії і перекладач, доцент кафедри Історії Філософії Львівського національного університету ім. Івана Франка, де викладає курси “Історія філософії ХІХ-ХХ століття”, “Філософія романтизму”, “Філософія С. К’єркегора” та  “Філософія М. Гайдеггера”. Колишній учасник “Перекладацької майстерні” д-р  Дахній переклав на українську мову праці С. К’єркегора, Ф. Шляєрмахера і Ю. Габермаса та редагував чимало інших тлумачень вагомих німецькомовних філософських праць. Викладач філософії в Центрі експериментальних магістерських програм з культурології та соціології та антропології в Інституті екуменічних студій Українського Католицького Університету, д-р Дахній провадить численні міждисциплінарні виклади та вирізняється солідною культурологічною есеїстикою поряд з науковими публікаціями.

Зображення

Верхнє: "Вересневе сонце" Дуайта Девіса, с. 1910 / Бібліотека Конгресу