Самотність як антропологічна проблема
Др. Андрій Дахній
Львівський національний університет імені Івана Франка17.12.2010, 17:00
Центр міської історії, Львів
В рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність-Присутність" відбулася лекція доц. др. Андрія Дахнія про феномен самотності з філософської перспективи.
Будь-кому з нас відомий стан самотності: Як слід його сприймати? Як щось небажане, шкідливе і навіть згубне чи як корисне і необхідне? А, можливо, те що нам потрібно – це просто усамітнення?
Як писав Імануїл Кант, людина має схильність спілкуватися з собі подібними, водночас в ній присутнє і сильне прагнення усамітнюватися. Для того, аби таке бажане усамітнення не переросло в небажану самотність, людині потрібно наважитися (хоч як важко це зробити у нашій споживацькій сучасності) віддавати себе іншим людям.

Др. Андрій Дахній
історик філософії і перекладач, доцент кафедри Історії Філософії Львівського національного університету ім. Івана Франка, де викладає курси “Історія філософії ХІХ-ХХ століття”, “Філософія романтизму”, “Філософія С. К’єркегора” та “Філософія М. Гайдеггера”. Колишній учасник “Перекладацької майстерні” д-р Дахній переклав на українську мову праці С. К’єркегора, Ф. Шляєрмахера і Ю. Габермаса та редагував чимало інших тлумачень вагомих німецькомовних філософських праць. Викладач філософії в Центрі експериментальних магістерських програм з культурології та соціології та антропології в Інституті екуменічних студій Українського Католицького Університету, д-р Дахній провадить численні міждисциплінарні виклади та вирізняється солідною культурологічною есеїстикою поряд з науковими публікаціями.
Зображення
Верхнє: "Вересневе сонце" Дуайта Девіса, с. 1910 / Бібліотека Конгресу