Соціалістичний спосіб виробництва і аматорське кіно

Соціалістичний спосіб виробництва і аматорське кіно

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13.10.2021, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / онлайн

Запрошуємо на дискусію "Соціалістичний спосіб виробництва і аматорське кіно", яка продовжує публічну програму до виставки "Суспільство з кіноапаратом".

У 1924 році в СРСР прийняли постанову "Про приватні прийомні радіостанції", яка дозволяла громадянам користуватися радіоприймачами, проте лише з 1952 року обивателі соціалістичної імперії могли купувати радіоприймачі без черг у вільному продажі. У 1932 році у СРСР було складено першу партію телевізорів, але лише з 1938 року почалося регулярне транслювання телепередач. Із 1957 року в масове виробництво запустили портативні кінокамери, які для радянських людей ще довгий час залишалися предметами розкоші, а не щоденного вжитку. Так складно і повільно народжувалася медіа-спільнота радянських людей, які слухали, дивилися, але також активно творили власні медіа-продукти, як от аматорські фільми. Соціалістичний спосіб виробництва і поширення медіа-інфраструктури тісно був пов'язаний із ідеями колективної праці, спільної власності та ідеологічної самосвідомості.

Чи можемо ми інтерпретувати та розуміти аматорське кіно часів СРСР як частину соціалістичного виробництва? Якими є естетичні та етичні характеристики такого культурного виробництва?

У розмові візьмуть участь Олександр Маханець, Ірина Склокіна та Богдан Шумилович.

Подія відбуватиметься у Центрі міської історії з прямою трансляцією на youtube-канал Центру. Щоб відвідати лекцію, будь ласка, зареєструйтесь.

post picture

Олександр Маханець

Історик-архівіст, керівник проєкту “Міський медіаархів”, куратор виставки “Суспільство з кіноапаратом”.
Серед наукових зацікавлень: документальна фотографія та аматорське кіно, історія міст, урбаністика, цифрова гуманістика, соціальна історія, класичні мови, антропологія.

post picture

Ірина Склокіна

Історикиня, дослідниця Центру міської історії. Сфера наукових зацікавлень: радянська і пострадянська політика пам’яті, індустріальна спадщина, музейні студії, усна історія.

post picture

Богдан Шумилович

Історик, дослідник та керівник програм публічної історії Центру. Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження (visual studies).

Виставка "Суспільство з кіноапаратом" запрошує зазирнути у світ кіноаматорства та ділиться історією цього явища, показує унікальні, раніше небачені матеріали. В основі виставки – колекція аматорських фільмів з приватних збірок, яка була зібрана впродовж останніх десяти років Міським медіаархівом Центру міської історії.

Години роботи виставки

  • середа – п'ятниця з 12.00 до 19.00
  • субота та неділя з 12.00 до 18.00

Ця подія реалізовується в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

Зображення

Верхнє: Богдан Ємець