Місце радикального відкриття: образи Львова у мистецтві Генрика Стренга
Пйотр Слодковський
Академія мистецтв, Варшава15.7.2021, 18:30
online / zoom / youtube
Запрошуємо на лекцію Др. Пйотра Слодковського "Місце радикального відкриття: образи Львова у мистецтві Генрика Стренга", яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".
Де Львів? Немає простої відповіді на це, мабуть, нелукаве запитання. У своїй лекції, зосереджуючись на міжвоєнних працях Генрика Стренга та групи "artes", Пйотр Слодковський розмірковує про місце Львова в польській (та польсько-українській) пам'яті та історії мистецтва. З цієї точки зору, Львів видається важливим мегаполісом для регіону з чудовими вулицями та площами в центрі міста, і одночасно із динамічним приміським простором, де розвивалася багата польсько-єврейська популярна культура.
Львів постає як рухливий художній центр і одночасно як периферія: місто, віддалене не лише від Парижа, але й – після Другої світової війни – віддалене від попередніх тісних стосунків з Краковом чи Варшавою. Роздуми про Львів неминуче торкаються проблеми культурних та політичних кордонів, котрі спів-творять канон центральноєвропейського мистецтва. Це також спонукає нас замислитися над тим, як думати над цими проблемами над вузькими національними (і націоналістичними) категоріями, будуючи досить транс-регіональні наративи. Використовуючи цю оптику, Слодковський розглядає уявлення про місто в мистецтві Стренга, особливо його ранню роботу "Вулиця" (1924) та пізню серію "Музиканти" (близько 1937). Уважне прочитання цих творів показує, що вони нерозривно пов'язані з геоісторичною специфікою місця та розкриває потенціал Львова як багатої культурної бази для інноваційної роботи центральноєвропейських модерністів.
Дискутанти – Віта Сусак, Богдан Шумилович.
Модераторка – Софія Дяк.
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.
Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.
Робочі мови: українська та польська; синхронний переклад з і на українську буде забезпечений
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2019/05/IRAS5008-300x200.jpg)
Пйотр Слодковський
Історик мистецтва, працює в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві. Дослідження Слодковського зосереджені на польському та центральноєвропейському мистецтві 20 століття і його зв’язку з сучасними гуманітарними думками. Він є автором книги “Modernizm żydowsko-polski. Henryk Streng / Marek Włodarski a historia sztuki” (2019, Єврейсько-польський модернізм. Генрік Стренг / Марек Влодарський та історія мистецтва). Співредактор тритомного видання “Czas Debat. Антологія мистецької критики 1945–1954 рр.” (2016) та редактор тому “Przestrzeń Społeczna” (Публічний простір).
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2021/07/Susak-e1625494020409-300x236.jpeg)
Віта Сусак
Мистецтвознавиця, кандидатка мистецтвознавства, незалежна дослідниця, членкиня Швейцарського академічного товариства з вивчення Східної Європи (SAGO). Наукові зацікавлення: Східноєвропейське (українське, єврейське, польське російське) мистецтво ХІХ-ХХ ст., мистецтво авангарду, мистецька еміграція у ХХ ст., Паризька школа, ідентичності та ідентифікації в мистецтві, мистецтво Львова міжвоєнного часу; сучасне українське мистецтво. Авторка монографії Українські мистці Парижа. 1900-1939 (Київ: Родовід, 2010).
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2019/10/IRAS9999-300x200.jpg)
Богдан Шумилович
Керівник програм публічної історії в Центрі міської історії, читає лекції, розробляє тематичні виставки та веде власні дослідження. Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження (visual studies).
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/01/IRAS9937-300x200.jpg)
Софія Дяк
Історикиня, дослідниця, директорка Центру міської історії. Наукові зацікавлення: післявоєнна міська історія, практики спадщини, брендинг міст у Східній Європі. Новий проект сфокусований на міських спеціалістах середньої ланки на територіях, включених до складу Радянського Союзу та соціалістичного блоку після 1945 року, на їхній роботі щодо розвитку інфраструктури міст в країнах Африки та Азії, на їхніх індивідуальних та професійних життєвих траєкторіях після участі в цих проектах.
"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" є серією лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).
Зображення
Верхнє: Генрик Стренг (Марек Влодарський). Вулиця. 1924. Колекція національного музею у Варшаві, фрагмент
Портрет Віти Сусак із ресурсу видавництва "Родовід"