Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні
Богдан Шумилович
Центр міської історії11.3.2021, 18:30
online / zoom / youtube
Запрошуємо на онлайн-лекцію Богдана Шумиловича "Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні". Подія є продовженням програми "Гендерні виміри просторів модерності" та відбувається в рамках HeForShe Arts Week 2021
Чи помічали ви, що у фільмах чи радянських мюзиклах природа набувала гендерних ознак? Так звані "жіночі метафори" особливо полюбляли автори доби романтизму, від Дені Дідро чи Тараса Шевченка і завершуючи радянськими кінорежисерами. У цій лекції, поєднуючи троп жіночої метафори, якою позначали природу та екзотичні землі (Карпати) із іншим романтичним тропом подорожі, буде показано стійкі культурні моделі і стереотипи, якими часто описується реальність. Якщо сприймати радянське телебачення як форму медіа-фольклору та проаналізувати музичні телефільми львівського ТБ, то можна виявити, що музичні телефільми про подорожі між містом і селом у радянській популярній культурі не були ідеологічними продуктами пропаганди, а радше своєрідним продовженням давніх тропів європейського романтизму.
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.
Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.
Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьоля, Бюро Київ–Україна.
Подія відбувається в рамках HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією @UNWomenUkraine вчетверте. Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.
Зображення
Верхнє: Кадр з фільму “Приблуда” ("Przybłęda"), режисера Яна Новіни-Пшибильського (1933)