Між радянським містом та галицьким селом: львівський рок 1980-их і його гібридна візія Галичини

Між радянським містом та галицьким селом: львівський рок 1980-их і його гібридна візія Галичини

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Богдан Шумилович

Центр міської історії

14.10.2016

м. Харків, ART AREA "ДК" вул. Чернишевська, 13

Рок-культура у радянському Львові виникла наприкінці 1960-х рр. і мала різні форми – від майже офіційних "ансамблів" до альтернативних хіпі-банд. Це середовище було переважно транснаціональним, однак Львів, Галичина та любов до музики об’єднували його творців. Спільним для різних авторів і колективів було й те, що вони не могли створити цікавого, оригінального й одночасно альтернативного (себто нерадянського) україномовного продукту. Після оголошення Перебудови у середині 1980-х рр. рок-музика перестала бути забороненим мистецтвом, і в місті було створено рок-клуб. Саме тут сформувався колектив Братів Гадюкіних, що зумів деколонізувати популярну українську музику з тенет етнографізму, сільської естетики та штампів російськомовного року. Це була міська культура, яка іронізувала над власним сільським alter ego, і ця культура мала силу змінити не лише Галичину, але й Україну.

post picture

Богдан Шумилович

історик, керівник “Міського медіа-архіву” Центру міської історії у Львові, досліджує популярну культуру пізнього соціалізму.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img

Зображення

Верхнє: Сергій Кузьмінській. "Брати Гадюкіни"