Презентація збірки есе учасників та учасниць літньої школи

Презентація збірки есе учасників та учасниць літньої школи "Сихів: простори, пам’яті, практики"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.7.2018, 18:30 

Центр Довженка (проспект Червоної Калини, 81) 

Минулого року відбувалась програма відкритих лекцій та дискусій з назвою "Сихів вечірній." Вона мандрувала різними локаціями району і пропонувала по-новому використовувати звичні простори. Цього літа нам приємно ще раз повернутися до Сихова в один із липневих вечорів, щоб презентувати напрацювання студентів та студенток міської літньої школи про планову урбанність, яку третій рік поспіль проводить Центр міської історії.

Тематично книга охоплює найрізноманітніші аспекти життя Сихова. Перший розділ – "Простори" – стосується трансформації ролі води (і як щоденної, і як естетичної чи рекреаційної потреби) у центрально спланованих районах. Його автори та авторки аналізують відмінності між запланованою, реалізованою і трансформованою функцією природи загалом і води як її частини у модерному місті, а також виводять на можливості перетворення простору.  Другий розділ – "Пам’яті" – поєднує есеї про зміни символічного ландшафту, спогади дитинства, досвіди міграції, практики городництва. Усі вони в той чи інший спосіб вказують на відчуття єдності особистих історій та історії району та підважують стереотипні уявлення про принципові відмінності між "новим Сиховом" і "старим Львовом". Підсумовує збірку розділ "Практики", у якому через окремі тексти показано перетворення Сихова внаслідок переміщення капіталів та появи нових форм проведення дозвілля, споживання та спорту.

Автори та авторки походять із різних наукових традицій (архітектура, географія, історія, міські студії, психологія, соціологія) та представляють академічні інституції із понад десяти країн (Австрія, Білорусь, Велика Британія, Греція, Естонія, Литва, Польща, Сербія, Угорщина, Україна, Чехія та Швеція). У такий спосіб ми намагаємося показати перспективи міждисциплінарної співпраці, а також говоримо про Сихів у певному компаративному контексті, адже схожі райони є домом для багатьох містян і містянок, однак рідко коли потрапляють у фокус окремого дослідження. Ми сподіваємося, що наша праця надихне на більш уважне ставлення до того простору, в якому ми живемо, а також сприятиме появі нових ідей та активному залученню до процесу перетворення й оновлення міст.

Участь у презентації візьмуть кураторки студій Наталя Мисак та Ірина Склокіна, модераторка зустрічі – Наталя Отріщенко.

Збірка буде передана до бібліотек та інших культурно-освітніх закладів безкоштовно. Для приватного користування книгу можна придбати у Центрі міської історії. Англомовна версія публікації згодом буде доступна на веб-сторінці Центру міської історії.

Зображення

Верхнє, Галерея: Ірина Середа