Рахель Ауербах: У пошуках жінок публічних інтелектуалок в міжвоєнній культурі їдиш
Кароліна Шиманяк
Єврейський історичний інститут, Варшава2.8.2016
Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів
Рахель Ауербах найбільше відома як хроністка Варшавського гетто, одна з трьох членів групи др. Ринґельблюма "Онеґ Шабат", які вижили.
Рохль Ауербах народилася в маленькому подільському селі Лановицях. Хоча сім'я пізніше переїхала до Львова, її сільське дитинство закарбувало в ній довічну любов до їдишу й глибоке зацікавлення до єврейського фольклору. Ауербах вивчала психологію і філософію в Львівському університеті, а також співпрацювала із журналом "Цуштаєер", який заснував Мелех Равич, щоб підтримувати культуру їдиш у Галичині, адже тут більшість євреїв говорила польською. Переїхавши до Варшави 1933 року, Рохль Ауербах почала публікувати статті про літературу, театр і психологію в польськомовній єврейській газеті "Nasz Przegląd" та у виданнях їдишем.
Дуже мало відомо про її захопливу передвоєнну діяльність та творчість. Розглядаючи її твори та есеї, літературну та соціальну критику, лекторка показала, як Ауербах, яка сама зазнала соціального виключення та насильства, намагалася переглянути і розширити межі публічних дискусій та активності, щоб забезпечити більше включення і репрезентацію жінок як акторок процесу.
Лекція відбулася англійською мовою зі синхронним перекладом.
"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).
Зображення
Верхнє: facinghistory.org
Галерея: Ірина Середа