Фототектура модернізму: лекційно-дискусійна програма

Фототектура модернізму: лекційно-дискусійна програма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

липень-листопад 2019

Центр міської історії, Львів

Модерністська архітектурна спадщина України є частиною загальноєвропейського тренду другої половини ХХ століття. Водночас вона малодосліджена професійними середовищами, недооцінена локальними спільнотами і не захищена пам'яткоохоронними інституціями. Львів має унікальний модерністський ландшафт, який через відсутність критичного погляду досі не трактують як спадщину, а за фасадами модерністських будівель донині нерозкритими є локальні контексти, персональні історії, професійні колізії. Коли емоційна відстань є малою, а об'єкт — ще невідомим, мистецьке суб'єктивне переосмислення дозволяє показати те, що ховається за простими, на перший погляд, архітектурними формами.

Виставка "Фототектура модернізму" є спробою передати суб'єктивний досвід архітектури пізнього львівського модернізму вісьмома авторами з різними професійними ідентичностями, пов'язаними з архітектурою, культурою, журналістикою, театром, фотографією тощо. Об'єктами їхніх мистецьких рефлексій стали реалізовані проекти подружжя архітекторів Анатолія і Музи Консулових, які жили і працювали у Львові після Другої світової війни. Спроектовані ними архітектурні об'єкти є важливими для міста і добре знайомими для львів'ян. Виставка поєднує різні, часто контрастні, інтерпретації архітектури за допомогою зображень і звуків.

У просторі виставки "Фототектура модернізму" відбуватимуться зустрічі з авторами, дослідниками архітектури та істориками. Запрошуємо до спільної розмови та рефлексій над виставкою, її окремими темами, і ширше над спадщиною повоєнного модернізму в сучасному Львові.

Також частиною супровідною програми до виставки є серія фотопленерів "Львів модерністський", які відбудуться влітку та восени в просторі міста. Фотопленери є спробою документації й актуалізації львівського модернізму 1960–80-х років у контексті сучасного Львова. Матеріалом для роботи стануть архітектурні проекти родини Консулових. Програма реалізується у співпраці з жешівською галереєю "Два Плани" та Жешівською академією фотографії. Участь у пленерах можуть взяти особи, які працюють з темою міської документальної фотографії, радянського модернізму та мають навики фотографування.

Зображення

Верхнє: Софія Давиденко

Галерея: Ірина Середа, Ґжеґож Адамек, Ольга Заречнюк