Фотографія як сучасне мистецтво
12.11.2020, 16:00
Виставковий зал Центру міської історії
Смислове навантаження фотографії як документа чи свідчення того, "що відбулось насправді", неодноразово піддавалось критиці. Саме сприйняття фотографії проходило шлях еволюції від наперед змодельованого і привабливого зображення із претензією на достовірність до пошуків нових форм і сенсів. Тоді фотографи спробували вибудовувати власні методи й підходи для взаємодії з камерою.
Відбулось це у другій половині ХХ століття у так званий період "демократизації фотографії", коли фотографія ставала більш поширеною та доступною. Нові переосмислення дозволили світлині комунікувати з художніми чи перформативними практиками нарівні. Зокрема на противагу практикам першої половини ХХ століття, коли фотографію використовували у мистецтві нерідко лише як ескіз.
Запрошуємо до участі у черговій теоретичній робітні, де будемо рефлексувати довкола теми сприйняття фотографії та її місця у сучасному мистецтві. Для участі читаємо англійською мовою уривки із книги Шарлотти Коттон (Charlotte Cotton): "The Photograph as Contemporary Art" ("Фотографія як сучасне мистецтво)" та хочемо обговорити їх з учасниками робітні. Тому, напередодні ми надішлемо зареєстрованим потрібні частини книги.
Формат робітні – фасилітована дискусія за участі кураторської групи виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення" – Богдана Шумиловича, Олександра Маханця, Вікторії Панас.
Для участі, будь ласка, заповніть аплікаційну форму. Після цього ми надішлемо тексти для читання.
Робітня відбувається у межах публічної програми до виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".
За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).
Зображення
Верхнє: фото Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії