Сприйняття фотографії: розмова на виставці
3.9.2020, 18:30
Конференц-зал Центру міської історії / онлайн
У сучасному світі фотографія є найбільш масово репродукованим медіа. Світлини вже віддавна формують нас як людей та як суб'єктів різних ідеологій. Ще в ХІХ столітті історики та теоретики виробили цілу морфологію фотографії, ідентифікуючи, до прикладу, художні і технічні чи документальні світлини. Але досі можна почути суперечки про те, чи є технічно створена картинка мистецтвом. Чи існує певна онтологія в тому, що ми окреслюємо як "художня фотографія"? Чи може документальна фотографія також стати художньою? Для багатьох критиків такі питання вже не актуальні, а у використанні терміну "художня фотографія" вони не бачать сенсу. Артур Данто твердив, що XX сторіччя перетворило усе мистецтво на теорію, і тому розрізнення між світом мистецтва і світом медіа застаріли. Проте ми й надалі потребуємо говорити про складні стосунки фотографії та світу мистецтва.
Водночас, із нашими гостями ми спробуємо відповісти, зокрема, на питання: чи художник використовує фото, чи мислить крізь фото? Чи картина і світлина заслуговують на однакову увагу музейників? Чому фотографія завжди коштує дешевше живопису?
Цією зустріччю ми продовжуємо серію розмов на виставці-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення", на якій спільно з кураторами, фотографами, мистецтвознавцями, митцями рефлексуємо довкола теми фотографії, її переходу "із плівки в цифру", як при цьому змінюється матеріальність і формується цінність фотографії, і яка роль архіву в цьому.
У розмові візьмуть участь:
У зв’язку з карантином кількість відвідувачів обмежена. Для участі у розмові потрібно зареєструватись.
На Youtube-каналі Центру відбудеться трансляція розмови.
За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).
Зображення
Верхнє: колекція Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії
Галерея: Ірина Середа