В дорозі з батьківщини і до батьківщини. Примусові переселення та міграції у Східній Європі в контексті Другої світової війни і тепер
7 березня 2019 /18.30
Центр міської історії, Львів
Ця дискусія, в якій візьмуть участь історики та соціологи з Польщі та України, покликана підсумувати ідеї, висловлені в ході семінару "Рухи через кордони: повоєнні переселення та досвіди людей прикордоння", а також провести місток між трагічними подіями середини ХХ ст. і сучасністю.
Важливими темами розмови стануть адекватність історичних, юридичних і політичних категорій, що використовуються для концептуалізації повоєнних переселень, а також сучасні суспільні і політичні дискусії довкола оцінки та способів меморіалізації цих подій. Учасники дискусії спробують відповісти на наступні питання. Яким чином включати конкретні проекти примусових переселень у ширшу історію суспільної інженерії, які реалізовували держави Європи у ХХ ст.? Які є і які можуть бути сучасні форми увіковічення пам’яті про повоєнні депортації? Яким чином сучасні досвіди міграцій, особливо з України до Польщі, але насамперед нещодавня анексія частини території України, підважування міжнародної системи кордонів та внутрішні переселення, можуть внести нові питання, як у дослідження, так і до суспільних дискусій та розуміння різних пам’ятей та подібних досвідів, пов’язаних зі змінами кордонів та примусових переселень середини ХХ століття?
Учасники дискусії: др. Томаш Стриєк (Варшава), др. Ольга Гнидюк (Київ-Берлін), проф. Роберт Траба (Ольштин-Варшава), др. Роман Кабачій (Київ), др. габ. Йоанна Конєчна-Саламатін (Варшава). Модератор: др. Володимир Склокін (УКУ, Львів).
Дискусія відбудеться польською і українською мовами з синхронним перекладом.
Зображення
Верхнє: Jerzy Lewczyński (1924-2014) – Nasze powiększenie – Nysa 1945, z kolekcji Muzeum Historii Fotografii w Krakowie / from the collection of the Museum of Photography In Kraków
Галерея: Ірина Середа