"Місто древнє - місто молоде": індустріальний Львів на кінохроніках та фотографіях з Міського медіаархіву
10 вересня 2017 / 15.00
Центр міської історії, Львів
Колекції Міського медіаархіву містять оцифровані архівні матеріали з Кіно-фото-фоно архіву імені Г. С. Пшеничного, приватних збірок та історичних хронік із Державного архіву Львівської області. Це кіноновини, приватні та інституційні фото та хронікально-документальні сюжети, які слугують своєрідним літописом промислового Львова. Під час презентації відбувся показ телестрічки "Місто древнє - місто молоде" про найважливіших промислових гігантів Львова, які мали на меті перетворити старе буржуазне місто у молоду соціалістичну утопію, створену режисерами та операторами Львівського телебачення на початку 1970х років, та унікальної міської кіносимфонії "Добрий день Львова" режисера Володимира Шевченка. На завершення ми показали відео-арт медіахудожника Олега Воронка "Time forward, two times back" - результат роботи митця і з архівними записати та авторське осмислення питань індустріального минулого і побудови соціалістичного міста. Ця робота була створена у 2017 році на основі відеоматеріалів опрацьованих Міським медіаархівом.
Презентація-показ відбудеться в рамках циклу [роз]Архівування.
8-10 вересня 2017 р. у Львові відбудуться Дні європейської спадщини, що цьогоріч сфокусовані на представленні історії міських фабрик, шпиталів та освітніх закладів. Промислові об’єкти, підприємства, громадські заклади, школи та університети були тими елементами, які створювали динаміку міського розвитку. Сьогодні ж вони є важливою частиною матеріальної спадщини Львова, а їхнє минуле все частіше викликає інтерес у мешканців міста. Протягом Днів Європейської спадщини історики, мистецтвознавці, архітектори та екскурсоводи знайомитимуть львів’ян із історією менш помітних за інші, але точно не менш важливих індустріальних пам’яток та громадських закладів.
Дні європейської спадщини — загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту — звернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.