Міфологізація гуцулів і Гуцульщини у польському живописі
Др. Аґнєшка Янковска-Мажец
Академія образотворчих мистецтв імені Яна Матейка, Краків27.5.2021, 18:30
online / zoom / youtube
Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Аґнєшки Янковскої-Мажец "Міфологізація гуцулів і Гуцульщини у польському живописі (з особливим акцентом на роботи трьох львівських митців: Владислава Яроцького, Фридерика Паутча, і Казимира Сіхульського)", що продовжує програму подій "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві".
Мистецтво трьох львівських живописців (кінця ХІХ-початку ХХ століття), також відомих як "Гуцули", можна легко вважати найтиповішим для явища ідеалізації селянства, адже вони проявляють ставлення і поведінку інтелігенції до людей з села. Їхній метод зображення народної культури, згідно з інтелектуальними стереотипами і міфами тих часів, був практично архетипним. У лекції будуть проаналізовані художні твори "Гуцулів" з точки зору ідеології, натхненної селянством. Водночас їхній живопис розглядається у ширшому культурному контексті, а відтак показано, що тематика їхніх полотен виражає характерний погляд для польських інтелектуальних кіл на зламі ХІХ-ХХ століть.
Дискутанти: Наталія Крокіс, Остап Лозинський
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.
Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.
Робочі мови: українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.
Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).
Зображення
Верхнє: Казимир Сіхульський, триптих "Гуцульська мадонна", 1914 / Львівська національна галерея мистецтв.