Гори та смисли: виображаючи Карпати в українському радянському кіно 1960-х та 1970-х років
Др. Джошуа Ферст
Університет Міссісіпі3.6.2021, 18:30
online / zoom / youtube
Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Джошуа Ферста "Гори та смисли: виображаючи Карпати в українському радянському кіно 1960-х та 1970-х років", що продовжує програму подій "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві".
Лекція розповідає про інтерес до Карпат у 1960-1970-х роках в українському кінематографі з ширшим дискурсом "гір і смислу" як в Радянському союзі тих часів, так і у світовому націоналізмі першої половини ХХ століття. У цьому дискурсі гори є трансцендентальними просторами, просякнутими релігійними, національними і особистими смислами, і водночас просторами для торгівлі, туризму і масової культури. У лекції будуть проаналізовані перетини таких просторів у фільмі Тимофія Левчука "Помилка Оноре де Бальзака" і у фільмі Бориса Івченка "Анничка" (обидва 1968 р.), обидва про вигнанців, видатного французького письменника і російського партизана, відповідно, які знаходять трансцендентальне значення у "барвистій" карпатській природі і людях. У цьому викладі порівнюється образ гір з "Вертикалі" Бориса Дурова і Станіслава Говорухіна (1964), про групу одеситів, які мандрують на Кавказ, з образом Альп Лені Ріфеншталь у німецькому фільмі періоду пізньої Веймарської республіки від "Бергфільм" "Синє світло" (Das Blaue Licht, 1932).
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.
Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.
Робочі мови: українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.
Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).
Зображення
Верхнє: Україномовний постер до фільму "Анничка", 1968