Зустріч з Тадеушем Рольке

Зустріч з Тадеушем Рольке

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.4.2017, 18:30

Центр міської історії, Львів

"Фотографія – це моя пристрасть, пасія і покликання". Так окреслив головну справу свого життя Тадеуш Рольке у автобіографічній книзі "Tadeusz Rolke. Moja namiętność".

На завершення супровідної програми до виставки "Завтра буде краще", ми зустрінемося з автором світлин Тадеушем Рольке і поговоримо про фотографію в його житті, про фотографію у ХХ столітті, про фотодокументалістику як жанр репортажу і як мистецтво. Принагідно представимо автобіографію фотографа, яка вийшла друком під кінець 2016-го року. Про це будемо говорити з редакторкою книги Малгожатою Пужиньською.

Зустріч вестиме Андрій Бояров, візуальний митець, незалежний куратор і дослідник, спів-куратор виставки "Завтра буде краще".

З опису до книги:

"Свідок епохи? Це замало: Тадеуш Рольке – це свідок декількох епох, на додаток винятковий, тому що всі ці епохи зафіксував на своїх фотографіях, а перший свій апарат купив в школі у колеги в 1944 році, мав тоді 15 років.

Чи не достатньо було б зрештою альбому з фотографіями? Тільки якими? Тими з буднями польських міст? Тими з визначних політичних подій, як візити Хрущова, Ніксона чи де Голля? (Як близько фотограф міг підійти до державного діяча! Сьогодні це складно уявити!). А може, з фотографіями рекламними і моди, які робив першим в Польщі, будучи співавтором відомої рубрики Барбари Хофф в тижневику "Przekrój"? З фотографіями обожнюваних жінок? Або ж з фотографіями мистецтва і його творців, від Кантора і Шапошніков до Лібери і Альтамера, абсолютно унікальний архів, безцінний для майбутніх поколінь?

Захоплююче читання цієї автобіографії, яку з розмови записала Малгожата Пужиньська, доводить, що все ж таки не замінить її жоден альбом. Бо кожна фотографія має свою історію…"

"Фотодокументаліст Тадеуш Рольке створив капсулу часу, за допомогою якої ми можемо споглядати своє минуле. Його фотографії існують поза часом та місцем. І це не лише тому, що він довго жив поза батьківщиною і працював для знаних західних видань. Космополітизм Тадеуша Рольке є програмним, а суспільна солідарність – метод його спостережень". Андрій Бояров.

Подія відбудеться польською мовою із синхронним перекладом.

post picture

Тадеуш Рольке 

вивчав історію мистецтва в Люблінському католицькому університеті, а згодом у Варшавському університеті. Як фоторепортер співпрацював з журналами “Stolica”, “Polska”, “Przekrój”, “Ty i Ja”. У 1970 році виїхав до Німеччини. Там знимкував для німецьких видань “Stern”, “Der Spiegel”, “Die Zeit”, “Art” та ін. Був фотографом міжнародних фотофестивалей у Франції, Голандії, Німеччині, Італії. У 1980 році повернувся до Варшави. Член Спілки польських художників-фотографів. Автор багатьох виставок.

Малгожата Пужиньська

за освітою археолог, видавець і журналістка; закінчила між іншим Лабораторію репортажу при Варшавському університеті і Польську школу репортажу, авторка книжки “Я, Ми, Вони. Тереза Торанська в розмові з Малгожатою Пужиньською” (Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską).

Подія відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми "Культурний вимір 90-х".

Зображення

Верхнє: Фото Тадеуша Рольке. Дівчина на тлі Палацу культури і науки, 1960

Галерея: Ірина Середа