Львівські колекції до 1939 року: меценати, спільноти, установи

Львівські колекції до 1939 року: меценати, спільноти, установи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Сергій Кравцов

Єврейський університет Єрусалиму

12.7.2017, 18:30

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Колекціонування рукописів, стародруків, творів мистецтва, історичних реліквій, зразків живої і неживої природи особливо активізувалося в XIX столітті. На лекції йшлося про розвиток цієї справи у Львові, про переміщення збірок з аристократичного, садибного, приватного середовища до міських музеїв та бібліотек, з літургійного вжитку в костелах, церквах і синагогах до секулярного, просвітницького. Крім цього, лектор розповів про формування польських, українських, єврейських та вірменських колекцій, про шляхи перетворення приватних збірок на громадські, міські й "національні". Окрему увагу дослідник присвятив осмисленню значення, що його надавали львівські спільноти "національним" музеям, а також нових значень, яких набували експонати в музейному просторі, а музейні будівлі – у просторі міста. Ще один акцент лекції – наукова, видавнича та пам’яткоохоронна діяльність, пов’язана з музеями; доля львівських збірок у Другій світовій війні.

post picture

Сергій Кравцов

історик архітектури, дослідник. Вивчав архітектуру у Львівському політехнічному інституті, захистив дисертацію з історії містобудування Галичини в 1993 р. Наступного року переїхав до Ізраїлю і з того часу працює дослідником в Єврейському університеті Єрусалиму. Коло його наукових інтересів охоплює історію архітектури та містобудування Східної та Центральної Європи, історію архітектури синагог. Опублікував понад 60 статей українською, російською, польською, англійською мовами та івритом, чотири книги (дві у співавторстві, ще одна готується до друку), був редактором однієї книги.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Верхнє: Владислав Божемський. Інтер’єр будинку Владислава Лозіньского, 1908-1914. Львівський історичний музей / Міський медіаархів

Галерея: Ірина Середа