Презентація книги

Презентація книги "Стародавні теслярські конструкції Латинського кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14.4.2025, 17:00

Конференц-зал Центру міської історії

Центр міської історії та Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном Polonika запрошують на зустріч з Мацеєм Вархолом, автором книги "Стародавні теслярські конструкції Латинського кафедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові" ("Dawne konstrukcje ciesielskie łacińskiej archikatedry pw. Wniebowzięcia NMP we Lwowie").

Книга Мацея Вархола, видана Інститутом Polonika, фокусується, за словами автора, на спадщині технічної думки – знанні про теслярські конструкції з багатовіковою традицією. Історичні теслярські конструкції дахових форм, конструкцій дзвонів або дерев'яних шоломів веж є важливим елементом цінності історичних та культурних пам'яток.

Львівська катедра є першим великим храмом історичної та сучасної Речі Посполитої, який має повну документацію всіх теслярських конструкцій даху. Інші польські катедри, зокрема у Гнєзно, Познані, Вроцлаві та Варшаві, були спалені внаслідок цілеспрямованих дій або німецької армії – у Варшаві, або Червоної армії – у Гнєзно та Вроцлаві, а їхні конструкції не були вчасно досліджені та задокументовані.

Дослідження Мацея Вархола охоплює дахові конструкції львівської катедри, від нави та пресвітерію через бічні каплиці до неймовірної конструкції шолома північної вежі XVIII століття. Відтак видання орієнтоване на реставраторів та реставраторок, дослідників та дослідниць і має на меті звернути увагу на важливу складову архітектурного твору, що несе не тільки історичну та монументальну, а й функціональну цінність.

До презентації книги долучаться:

  • Мацей Вархол – архітектурний консерватор, автор книги;
  • Проф. Олег Рибчинський – доктор архітектури, доцент Національного університету Львівської політехніки;
  • Модеруватиме зустріч Др. Кароль Гутмайєр – реставратор, мистецтвознавець, Інститут Polonika.

Подія відбудеться польською мовою із синхронним перекладом на українську.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: дизайн Інституту Polonika