Західна

Західна "отрута" в українському плакаті пізнього соціалізму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Василь Косів

Львівська національна академія мистецтв

1.6.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на лекцію Др. Василя Косіва "Західна "отрута" в українському плакаті пізнього соціалізму", яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

Це був один із парадоксів пізнього Радянського Союзу: у 1970-х та 1980-х роках західний модернізм та популярну візуальну культуру все ще було неможливо виставити у публічних галереях. Тим не менше, сюрреалізм, оп-арт, поп-арт та психоделіка легально були присутніми у міському громадському просторі. Лекція аналізує джерела натхнення та запозичення технік, які були досить поширеними, але дещо різними для кожного зі стилів. Тут висвітлено особливі поєднання українського змісту та зразків народного мистецтва з чітким нерадянським візуальним вираженням (формою). Інтерв’ю з авторами плакатів додали особисті історії до цього дослідження та кидають виклик деяким загальноприйнятим історичним стереотипам.

Дискутант: Сергій Жук

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Др. Василь Косів

Доктор мистецтвознавства, доцент кафедри графічного дизайну, Львівська національна академія мистецтв. Автор книги Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989 років (Київ: Родовід, 2019), яка одержала ґран-прі Львівського книжкового форуму 2019 р., а також ґран-прі Всеукраїнського рейтингу “Книжка року 2019”. Викладає історію графічного дизайну для бакалаврів та кілька теоретичних дисциплін для магістрів і аспірантів.

post picture

Др. Сергій Жук

Професор історії, Університет Болла (Індіана), США
Захистив дисертацію в університеті Джона Хопкінса (США) та викладав американську колоніальну історію, російську/радянську та українську історії в Університеті Пенсільванії, Університеті Джона Хопкінса та в Колумбійському університеті. Сфера наукових інтересів — міжнародні відносини, виробництво знань, споживання культури, релігія, популярна культура та ідентичність в історії імперської Росії, України та Радянського Союзу. Зараз пише книгу про втручання СРСР у внутрішню політику США під час холодної війни. Другий його книжковий проєкт — це порівняльна історія невеликих міст США та Радянської України під час холодної війни.

"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" — це серія лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).

  • img

  • img

  • img