Інфраструктура як інструмент порядку: історія облаштування публічного простору

Інфраструктура як інструмент порядку: історія облаштування публічного простору

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13 вересня 2016

Центр міської історії, Львів

Багато стародавніх міст мали власну функціональну інфраструктуру. Модерним містам довелося чекати на неї доволі довго. Довгий час місто існувало в основному "над землею", за винятком фундаментів, підвалів та прихованих підземних ходів. Міські підземелля стали бажаними об'єктами лише в другій половині XIX ст. Париж та Лондон були прикладом авангардної інфраструктури, після появи якої інші міст в Європі та решті світу намагалися створити кращі умови і стати комфортними місцями для життя.

У лекції було проаналізовано місто з урбаністичної та архітектурної перспективи, розглянуто різні способи організації інфраструктури і її вплив на міський прострі та міське планування. В лекції розглядалися праці від початків дисципліни міського дизайну, а також посібники з урбаністичного дизайну, що стали найбільш важливим засобом у поширенні функціональних винаходів та ідей.

Лекція відбулася англійською мовою із синхронним перекладом. Вхід вільний.

post picture

Гаральд Р. Штулінгер

є фаховим архітектором і мистецтвознавцем, який навчався у Відні та Венеції. Він працює професором у Федеральній вищій технічній школі Цюриха та в Університеті Цюриха, а також є вільно найманим куратором на виставках з архітектури та історії культури. Основне коло наукових інтересів – історія містобудування (XIXст.) та історія архітектури (XII– XIXст.), а також історія фотографії (XIX– XXст.).

Зображення

Верхнє: П’єр Патте. Проект ідеальної вулиці, 1769 рік