Зображення всупереч усьому

Зображення всупереч усьому

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13.4.2022, 17:00

Український католицький університет, Козельницька, 2а

Запрошуємо на семінар "'Зображення всупереч усьому': розмови про етику та філософію візуальних образів у часи війни", який спільно організовують Центр міської історії, кафедра культурології Українського католицького університету та Cafe philosophique Lviv.

Наприкінці 1990-х років у Франції, а згодом у Швейцарії пройшла виставка світлин із нацистських концентраційних таборів. Ці виставки викликали хвилю дискусій, особливо критики нападали на Жоржа Діді-Юбермана, який детально аналізував жахливі фотографії, що показували знищення людей в Освенцимі. Його звинувачували у вуайєризмі та насолоді від насилля. У відповідь філософ написав дві праці: "Зображення всупереч усьому" (2003) та "Виживання світлячків" (2008).

На семінарі філософи та культурологи говоритимуть про етику візуальних свідчень, про силу зображень та про роль уяви в часи війни. "Зображення всупереч усьому" допоможе нам зрозуміти межі етичного у візуальному, як нам трактувати страшні картини й чому уява це не лише про реальне.

Доповідач

  • Богдан Шумилович, дослідник Центру міської історії, викладач кафедри культурології Українського католицького університету

Дискутанти

  • Андрій Дахній, завідувач кафедри історії філософії Львівського національного університету імені І.Франка
  • Андрій Гнатів, докторант Львівського національного університету імені І. Франка
  • Іван Іващенко, викладач кафедри філософії Українського католицького університету
  • Андрій Богачов, професор Київського національного університету імені Т. Шевченка
  • Ігор Карівець, завідувач кафедри філософії Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка"

Подія відбудеться наживо в Українському католицькому університеті (405 аудиторія, Козельницька, 2а), а також до зустрічі можна приєднатись онлайн за посиланням у zoom.

Жорж Діді-Юберман

Французький філософ, що займається філософією картин, образів та зображень, методологією візуально-історичних досліджень. Він є професором паризької Вищої школи соціальних наук (EHESS), де поєднує герменевтичний підхід до інтерпретації зображуваного/візуального та фотографічного образу з елементами психоаналізу та іконології в дусі Абі Варбурга та його школи.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Ольга Заречнюк