Презентація матеріалів для гідів

Презентація матеріалів для гідів "Складні сторінки спільної історії: Розповідаючи про Другу світову у Львові"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 липня 2019 / 17.30

Центр розвитку туризму м. Львова (вул. Руська, 20)

Друга світова війна – чи не найскладніша тема для неупередженого дослідження та критичного осмислення минулого в сучасному українському суспільстві. Водночас це тема, що викликає інтерес не лише у львів’ян та  мешканців України, а й гостей нашого міста з різних частин світу. Це тема повна складностей, суперечностей і неоднозначностей в оцінках. Це тема, за якою ховаються особисті історії тих, хто пережив війну і родичів тих, хто не пережив. Це історія, яка обросла міфами, ідеологічними та політичними маніпуляціями. Це історія, по якій залишилися різні, часто взаємовиключні пам’яті.

Як про Другу світову розказувати у Львові, місті, яке радикально змінила ця війна? Як про неї  розказувати містянам, які знають про війну з підручників чи родинних історій, туристам, які нічого не знають про Львів і Україну, і тим, для яких Львів став складною сторінкою родинної історії винищення та виселення? Як олюднити цю історію і вийти за межі мілітарних та національних наративів? Як побачити різні вибори і примуси людей того часу? Як працювати з конфліктними пам’ятями?  І чому важливо говорити про множинність історій Другої світової?

Ці та інші питання розглядаються в матеріалах для гідів "Складні сторінки спільної історії: Розповідаючи про Другу світову у Львові". Матеріали поділені на п’ять боків: радянська окупація, колаборація, топографія Голокосту, реакція львів’ян на Голокост та закінчення війни. Кожен блок пропонує певну кількість тем, які прив’язані до локацій у просторі міста. Пов’язання тем з місцями є пропозицією для гідів використовувати окремі теми як точки в своїх авторських екскурсіях, включаючи тему Другої світової в ширші контексти міста, а також вибудовувати власні маршрути з запропонованого масиву матеріалів.

Невдовзі матеріали будуть доступні для широкої аудиторії у двох форматах: онлайн-карти та читанки (pdf). З ними можна буде ознайомитися на онлайн-платформі проекту Центру міської історії "Інтерактивний Львів" та Порталі культурної спадщини проекту ReHerit.

Організатори:
Центр міської історії

Розробники матеріалів:
Олена Андронатій, Інна Золотар, Ірина Мацевко, Анна Чеботарьова, Томаш Янковський

Про проект "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину"

Програма є частиною проекту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину". Цей проект фінансується Європейським Союзом.

  • img

  • img