М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди
28 квітня 2015 / 18.00
Центр міської історії, Львів
Чим є цифровий архів глибинних інтерв'ю та усних історій? За яким принципом його варто організовувати? Які проблеми постають у процесі творення? Хто приймає рішення про те, що можна, а що не можна публікувати on-line? Яким чином збережені інтерв'ю долучаються до розуміння історії "знизу" і допомагають вести діалог про складне, але спільне минуле? Нарешті, як можна використовувати матеріали архіву в освітніх, дослідницьких та виставкових проектах? Ці та інші питання будуть запропоновані для обговорення під час зустрічі. Також відбудеться презентація самого ресурсу і доступних для перегляду колекцій.
До участі в круглому столі запрошені: Марія Антонюк, театрознавець, інтерв"юерка та співкерівник проекту "Мистецьке місто і міське мистецтво: Театри Львова після 1945", Галина Боднар, кандидатка історичних наук, доцентка Львівського університету ім. Івана Франка, інтерв"юерка та керівник проектів "Львів у ХХ столітті: Історія однієї вулиці" та "Кастелівка: Будинки та мешканці", Андрій Бондаренко, філософ, журналіст, інтерв'юер та керівник проекту "Пошуки дому у повоєнному Львові: Досвід Підзамче 1944-1960" та Оксана Кісь, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавста НАНУ, співзасновниця Української асоціації усної історії. Презентацію проводитиме та модеруватиме Наталія Отріщенко, соціологиня, координаторка проекту "М(ої) Розповіді: Усна історії та міські досвіди."
"М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди" - це архів глибинних інтерв'ю, записаних в рамках різних проектів Центру міської історії з 2008 року і до сьогодні. Мета цього зібрання - збереження та можливість доступу до спогадів та міркувань мешканців Львова з боку як професійних дослідників, так і тих, хто цікавиться міською історією, а також розширення використання цього типу джерел у вивченні минулого як Львова, так і інших міст регіону. Проект функціонує як цифровий ресурс для осіб, котрі вивчають повсякденне життя і працюють з усною історією та інформацією, отриманою із глибинних інтерв’ю.