Досвід міста у війні: персональний, суспільний, інтелектуальний

Досвід міста у війні: персональний, суспільний, інтелектуальний

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23.5.2022, 18:30

Дворик Центру міської історії, Львів, Богомольця 6

Запрошуємо розмову "Досвід міста у війні: персональний, суспільний, інтелектуальний", яка розпочинає серію "Місто транзитів".

Місто було призмою дослідження війн та насильницьких конфліктів у ХХ столітті і продовжує бути у фокусі дослідників сьогодні. Ця лінза дозволяє не лише зосередити увагу на локальних особливостях, але й почути поліфонію та переплетення досвідів містян між собою. Під час розмови з істориками Андрієм Усачем та Оксаною Дудко ми зосередимо свою увагу на індивідуальних, суспільних, інтелектуальних вимірах досвідчення війни та її міських ритмів сьогодні. 

Ми рефлексуватимемо про те, як після початку повномасштабної війни у лютому 2022 змінилась робота історика, який знаходиться в епіцентрі подій? Як досвіди попередніх воєн вплинули на життя Львова сьогодні? Про що ми говоримо у контексті історії міста під час Першої та Другої світових війн, а про що ні? Про що варто було б згадувати, аби осмислити новий суспільний досвід? Про який інтелектуальний транзит ми можемо мислити нині? Які терміни потребують перегляду і як наш досвід проживання у Львові допоможе над ними подумати?

Модераторка зустрічі Дарія Бадьйор.

post picture

Оксана Дудко

Історикиня, дослідниця в Університеті Саскачевану. У 2016 році була запрошеною дослідницею Українського наукового інституту Гарвардського університету. Керувала проєктом “Інтерактивний Львів” та курувала виставку “Велика війна 1914-…” (2014-2016) у Центрі міської історії.

post picture

Андрій Усач

Керівник організації “Після Тиші”, історик, дослідник, докторант з історії в Українському католицькому університеті. Фахівець з історії нацистського масового насильства періоду Другої світової війни. Автор публікацій в академічних періодичних виданнях України, США, Швейцарії, один з авторів документальних видань “Табір примусових робіт ‘Янівська’ – індустрія терору” (Львів, 2019) та “Пересильна тюрма № 25 у Львові” (Львів, 2020).

post picture

Дарія Бадьйор

Критикиня, редакторка, журналістка. Співзасновниця Спілки кінокритиків України та Коаліції дієвців культури. Працювала журналісткою та редакторкою відділу “Культура” онлайн-видання LB.ua. Нині — фрілансерка, в різний час публікувалась в LB.ua, Liga,net, Korydor, Osteuropa, Hyperallergic та інших виданнях. Редакторка серії текстів про 1941 рік, що була створена спільно з Центром міської історії.

Зустріч відбудеться наживо у дворику Центру міської історії.

Розмова є частиною публічної програми "Місто транзитів: розмови у дворику", яка віднаходить переплетення мереж у місті, яке переживає різні досвіди війни тоді і сьогодні.

Зображення

Верхнє: Катерина Москалюк, Львів, 3.2022 // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець