Пам'ять, сліпота і прозріння: Галичина та її личини ХХ сторіччя

Пам'ять, сліпота і прозріння: Галичина та її личини ХХ сторіччя

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ірина Старовойт

Львівський національний університет імені Івана Франка

10.10.2016

м. Харків, ART AREA "ДК" вул. Чернишевська, 13

Галичина першої половини ХХ ст. – один із найнебезпечніших, найрізномовніших, найтурбулентніших закутків світу. Між 1914 і 1944 влада тут мінялася сім і більше разів, а насильство й терор переміщували й знищували людей. Голокост, етнічні чистки, депортації знелюднили Галичину, і вже інші люди почали новий відлік життя у старих будинках. Пам'ять про це почасти зникла разом зі своїми носіями, а почасти потрапила під жорстку цензуру. Однак із розпадом СРСР, зі зміною поколінь і досвіду попередні "інсталяційні матриці пам'яті" вийшли з ладу. Коли йдеться про приватну, поколіннєву чи родинну пам'ять, то її ще можна зцілити через зусилля спогадів і автобіографій різними рідними мовами. Що тоді відкриється нашим сучасникам в Україні? І що робити далі з таким прозрінням, болем і знанням-тягарем?

post picture

Ірина Старовойт

літературознавиця, поетка, доцентка Львівського університету та Українського Католицького університету. Досліджує культуру та динаміку пам’яті про ХХ ст. у Східній Європі.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img