Сновидіння у фільмах про війну
Др. Біллі Ґлю
Університет Ланкастера26.10.2022, 18:30
online / zoom
Запрошуємо на семінар Біллі Ґлю "Сновидіння у фільмах про війну" у межах публічної програми "Джерело як вибір".
Під час семінару Біллі Ґлю розповість про сцени сновидінь у фільмах про війну, і як вони дозволяють кінематографістам донести до глядача багату палітру емоцій та наративну інформацію, яку в інший спосіб важко передати.
Сцени сновидінь можуть розкривати внутрішні, пригнічені емоції героїв ("Пристрасті Анни", Інгмар Бергман, 1969), приватні спогади або думки, які не були б промовлені уві сні ("Стриманий шарм буржуазії", Луїс Бунюель, 1972). Сновидіння можуть розкривати пригнічену або забуту інформацію, дозволяючи як головному герою фільму, так і глядачам зібрати воєдино життєво важливі ключі до розгадки таємниці ("Перш, ніж я засну", Роуен Йоффе, 2014; "Зачарований", Альфред Гічкок, 1945).
Віщі сни можуть зображати низку подій, які протагоніст намагається не допустити. Від особистої небезпеки ("Синя сталь", Кетрін Бігелоу, 1989) до ядерного голокосту ("Термінатор 2: Судний день", Джеймс Кемерон, 1991, та "Пейзаж мрій”, Джозеф Рубен, 1984). Сновидіння використовуються для розкриття змін внутрішніх фізичних станів, про які герой свідомо не здогадується ("Американський перевертень у Лондоні", Джон Лендіс, 1981, "Муха", Девід Кроненберг, 1985), а також можуть виражати тривогу ("Ностальгія, Андрій Тарковський, 1983), провину ("Сни", Акіра Куросава, 1990), посттравматичний стресовий розлад ("Інтерстеллар", Крістофер Нолан, 2014), фантазії ("Жінка на пляжі", Жан Ренуар, 1947), шизофренію ("Фото за годину", Марк Романек, 2002).
Під час семінару ми спробуємо віднайти відповіді на питання, чи існують специфічні образи та режисерські прийоми, які використовуються у сценах сновидінь у кінематографі. А також проаналізуємо емоції, думки та мотиви протагоністів за теоріями сновидінь Фройда, Юнга, Гобсона та Ревонсуо, щоб дослідити, як ці сцени допомагають розкривати сюжети у фільмах про війну.
У зустрічі візьме участь кіносценарист Станіслав Цалик.
Модеруватиме дослідник Богдан Шумилович.
Для участі у семінарі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням. Зустріч відбудеться на платформі zoom.
Робоча мова — англійська. Також буде доступний синхронний переклад на українську.
Захід відбувається у межах публічної програми з документування досвіду насильства та воєнних дій "Джерело як вибір", організований Центром міської історії у співпраці з EHRI.
Зображення
Верхнє: Ігор Колесник