Плинне теперішнє і незакінчене минуле у документальному мистецтві
30 січня 2017
Центр міської історії, Львів
Відбувся круглий стіл у рамках прем’єри фільму Віталія Манського "Рідні" у Львові.
Документальна стрічка "Рідні" є спробою дослідження національних ідентичностей людей з однієї родини, що живуть у Львові, на Донбасі, у Криму та в Одесі. На тлі подій останніх років дали про себе знати протиріччя поглядів, які з одного боку підсилюють політичний конфлікт, з іншого боку — бентежать своїм несподіваним унаочненням. Режисер Віталій Манський зібрав свідчення своїх близьких, використовуючи сімейну історію для виявлення суспільних тенденцій. Завданням круглого столу було розібратися, як можна працювати з таким матеріалом та загалом із продуктами документального мистецтва та яку роль вони відіграють у творенні національних міфів та сучасної історії. Ми спробували з'ясувати, як співвідноситься індивідуальний та колективний досвід, та чи можливе порозуміння завдяки цим творам?
Модераторка - Наталя Отріщенко, кандидатка соціологічних наук, координаторка проекту "Міські розповіді" у медіа архіві Центру міської історії.
режисер, навчався у Всесоюзному державному інституті кінематографії, автор більш ніж 30 фільмів, президент міжнародного фестивалю документального кіно “Артдокфест”. доцент кафедри соціології Українського Католицького Університету, захистив дисертацію на тему “Соціальні функції національних міфів”, займається дослідженням регіональної специфіки (від)творення української національної ідентичності в сучасній Україні. драматург, художній керівник Театру ім. Лесі Українки.Учасники
Віталій Манський
Данило Судин
Павло Ар’є
Прем'єра фільму "Рідні" відбулася 29 січня 2017 р.
Подія проводилася за підтримки представництва Фонду Г. Бьолля у Києві.
Зображення
Верхнє: Фрагмент фільму фільму Віталія Манського "Рідні"