Документальність фотографії
29.10.2020, 16:00
Виставковий зал Центру міської історії
Запрошуємо до участі у другій теоретичній робітні на виставці "проявлення", на якій будемо обговорювати проблеми документальних властивостей та обмежень фотографії.
Завдяки механічному процесу створення зображень фотографія здобула статус об'єктивного медіума та документа. Фотографію використовують як інструмент у багатьох дисциплінах, наукових дослідженнях, а у юридичній практиці її можуть трактувати як доказ. Зрештою, фотографію архівують, і для істориків вона може стати важливим джерелом про минуле.
Від початку появи фотографії і теорії фотографії з'явилось багато критики та беззаперечних аргументів, які спростовують авторитет документа, звертають увагу на її обмеження та недоліки з точки зору відображення реальності. Парадоксальним чином прийняття достовірності зображення існує одночасно із його абсолютною критикою. Під час робітні ми поговоримо про те, наскільки очевидними є документальні властивості фотографії? У чому полягають обмеження репрезентації у фотографії? Якою є роль дискурсу в трактуванні фотографії? Які інструменти та підходи дозволяють прочитати фотографію? Про що фотографія може свідчити для історика?
Для участі у робітні ми читаємо дві частини із книги Джона Теґґа "Тягар репрезентації: есеї про множинність фотографії та історії" та хочемо обговорити їх з учасниками семінару.
Формат робітні – фасилітована дискусія за участі кураторської групи виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення" – Богдана Шумиловича, Олександра Маханця, Вікторії Панас.
Для участі, будь ласка, заповніть аплікаційну форму, обґрунтувавши свою мотивацію. Після реєстрації ми надішлемо тексти для читання.
Робітня відбувається у межах публічної програми до виставки-дослідження фотоархіву Віля Фургала "проявлення".
За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, учасниці кураторської групи виставки "проявлення", координаторки програм публічної історії Центру ([email protected]).
Зображення
Верхнє: фото Віля Фургала // Міський медіаархів Центру міської історії