Цифрове архівування: проблеми та можливості архівування даних соцмереж в контексті кризових подій
червень - липень 2022
online / zoom
Запрошуємо на онлайн-серію семінарів та обговорення теоретичних, методологічних і практичних аспектів архівування соціальних мереж. Ідея та зміст семінару є своєрідною реакцією на ініціативу створення Telegram-архіву війни в Україні.
У серії візьмуть участь науковці та практики, яким пропонуємо поділитися своїм досвідом та роздумами про соціальні медіа та веб-архіви кризових подій і збройних конфліктів. Це також створює можливість для обговорення етичних, методологічних викликів збору і збереження контенту з соціальних мереж під час російського вторгнення в Україну.
Серія розпочнеться з декількох теоретичних міркувань про те, що відбувається, та аналізу онлайн-медіа, після чого міркуватимемо про методологічні та практичні інструменти, які допоможуть, як ідентифікувати, збирати та удоступнювати матеріали.
ПРОГРАМА
Джефф Дойч "Архівація онлайн-доказів порушень прав людини під час війни: приклад Сирійського архіву", 7.6.2022 о 15:00 (за Києвом)
Сара Дей Томсон "Адаптивні методи архівування соціальних мереж", 21.6.2022 о 15:00 (за Києвом)
Нільс Брюггер "Архівація онлайн-заходів: теоретичні, методологічні та практичні виклики", 1.7.2022 о 15:00 (за Києвом)
ОРГАНІЗАТОРИ
Микола Махортих, Ані Багумян, Олександра Урман, Дезіре Фрідеріх, Тарас Назарук, Богдан Шумилович
Серія створюється за ініціативи Бернського університету у співпраці з Центром міської історії та Цюрихським університетом.
Зображення
Верхнє: Скріншот з додатку Телеграм / Тарас Назарук