Цифрове архівування: проблеми та можливості архівування даних соцмереж в контексті кризових подій

Цифрове архівування: проблеми та можливості архівування даних соцмереж в контексті кризових подій

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

червень - липень 2022

online / zoom

Запрошуємо на онлайн-серію семінарів та обговорення теоретичних, методологічних і практичних аспектів архівування соціальних мереж. Ідея та зміст семінару є своєрідною реакцією на ініціативу створення Telegram-архіву війни в Україні.

У серії візьмуть участь науковці та практики, яким пропонуємо поділитися своїм досвідом та роздумами про соціальні медіа та веб-архіви кризових подій і збройних конфліктів. Це також створює можливість для обговорення етичних, методологічних викликів збору і збереження контенту з соціальних мереж під час російського вторгнення в Україну.  

Серія розпочнеться з декількох теоретичних міркувань про те, що відбувається, та аналізу онлайн-медіа, після чого міркуватимемо про методологічні та практичні інструменти, які допоможуть, як ідентифікувати, збирати та удоступнювати матеріали.

ПРОГРАМА

  • Джефф Дойч "Архівація онлайн-доказів порушень прав людини під час війни: приклад Сирійського архіву", 7.6.2022 о 15:00 (за Києвом)
  • Сара Дей Томсон "Адаптивні методи архівування соціальних мереж", 21.6.2022 о 15:00 (за Києвом)
  • Нільс Брюггер "Архівація онлайн-заходів: теоретичні, методологічні та практичні виклики", 1.7.2022 о 15:00 (за Києвом)

Джефф Дойч

Mnemonic / Сирійський архів

Операційний директор та керівник з досліджень в Mnemonic, співзасновник Сирійського архіву, де він розробляє робочі процеси та методології для відкритих розслідувань порушень прав людини. Джефф має докторський ступінь з Університету Гумбольдта в Берліні і є науковим співробітником, членом керівного комітету в Центрі Інтернету та прав людини.

Сара Дей Томсон

Единбурзький університет

Цифрова архівістка в Единбурзькому університеті, де вона опікується управлінням та збереженням цифрових матеріалів у колекціях. Вона допомагає координувати роботу дослідницьких груп BitCurator Consortium Python і є співзасновницею проєкту веб-архівування “Архів завтрашнього дня”, що фінансується Wellcome, під проводом Національної бібліотеки Шотландії. Вона доєдналася як дослідниця до Університету з Коаліції цифрового збереження. У DPC вона очолювала Робочу групу з веб-архівування та збереження даних, яку вона досі підтримує через Наглядову групу. Вона також керувала проєктами публікацій Technology Watch та була авторкою звітів Technology Watch “Збереження соціальних медіа” та “Збереження транзакційних даних”.

Нільс Брюггер

Орхуський університет

Професор з медіа студій в Орхуському університеті (Данія) в Школі комунікації та культури. Його наукові інтереси — веб-історіографія, веб-архівування та теорія медіа. Він є автором і (спів)редактором низки публікацій, серед яких “The Archived Web: Doing History in the Digital Age” (MIT Press, 2018), “The SAGE Handbook of Web History” (Ed. with Ian Milligan, SAGE 2018), “Web 25: Histories from the First 25 Years of the World Wide Web” (Ed., Peter Lang Publishing (2017). Співзасновник (2017) та головний редактор міжнародного журналу “Internet Histories: Digital Technology, Culture and Society” (Routledge).

ОРГАНІЗАТОРИ

Микола Махортих, Ані Багумян, Олександра Урман, Дезіре Фрідеріх, Тарас Назарук, Богдан Шумилович

Серія створюється за ініціативи Бернського університету у співпраці з Центром міської історії та Цюрихським університетом.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Скріншот з додатку Телеграм / Тарас Назарук