Презентація онлайн-курсів про місто і культуру
27.10.2021, 16:00
Запрошуємо на презентацію серії з трьох онлайн-курсів про місто і культуру.
Ця програма пропонує погляд на культурне життя у містах через низку міждисциплінарних перспектив; вона стимулює нові питання і більшу уважність до дійсності, що нас оточує. Кожен із курсів слугує вступом до певної ділянки знань (культурної історії, візуальних студій, соціології міста), які недостатньо представлені в освітніх програмах закладів вищої освіти, однак важливі для творення більш конкурентного та контекстно-чутливого професійного середовища. Вони ілюструють ключові дискусії, задизайновані з урахуванням сучасних напрацювань у кожній із галузей і, що надважливо, використовують джерела і матеріали, які стосуються культури і минулого України, тим самим поєднуючи локальний контекст і глобальне виробництво знання.
Кожен із курсів складається із десяти відеолекцій, матеріалів для самостійного читання, цифрових ресурсів для ознайомлення і / або практичних навчальних завдань. Курси будуть доступні на youtube-каналі та Освітній платформі Центру міської історії.
- Курс "Як розуміти і читати візуальні медіа?" Др. Богдана Шумиловича (Центр міської історії, Україна) охопить теоретичні аспекти візуального повороту і продемонструє практичні інструменти для аналізу статичних та рухомих зображень. Він аналізуватиме ключові проблеми у галузі візуальної культури та орієнтуватиме на те, яку соціальну роль виконують зображення та візуальність
- Курс "Гроші та муза: Ключові підходи культурної історії" проф. Мейгіл Фавлер (Стетсонський університет, США) включатиме десять лекцій, які ознайомлять учасників і учасниць із аналітичними рамками дослідження та вивчення культури. Ці рамки виходять поза аналіз естетичного та працюють із такими концептами, як "влада", "смак", "місце", "гендер", "мережі", "інфраструктура", кожен з яких допомагає розумінню того, як мистецтво твориться, фінансується, управляється та споживається.
- Курс "Свої, Чужі, Сторонні: Вступ до соціології міста" Др. Наталя Отріщенко (Центр міської історії, Україна) фокусується на місті як ключовій арені (спів)творення, споживання, маніфестації культури і на тих дієвцях, які її формують. Його наскрізними питаннями будуть ті, які визначають зв’язки і стосунки в місті: чому одні аспекти дійсності, спільноти, середовища, простори, споруди, тексти, звуки, візуальні маркери стають "своїми", інші сприймають як “чужі”, а ще якісь залишаються невидимими?
Подія відбудеться онлайн в zoom з трансляцією на youtube. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.
Учасники презентації:
- Мар’яна Мазурак, координаторка проекту, Центр міської історії
- Богдан Шумилович, Центр міської історії
- Мейгіл Фавлер, Стетсонський університет
- Др. Наталя Отріщенко, Центр міської історії
Курси є частиною проекту "Підручний інструментарій культури: міждисциплінарна освітня програма про місто і мистецтво" реалізованого за підтримки Українського культурного фонду.
Зображення
Верхнє: Глядацький зал театру-вар'єте "Казино де Парі", 1910-ті. Колекція Ігоря Котлобулатова / Міський медіаархів Центру міської історії