Культурна опозиція

Культурна опозиція

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10 березня 2017 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Орися Кулик провела презентацію про проект "COURAGE", який розшифровується як "Культурна опозиція - розуміння культурної спадщини інакодумства у колишніх соціалістичних країнах". Це трирічний міжнародний дослідницький проект., фінансований рамковою програмою Європейського Союзу для досліджень та інновацій Горизонт-2020.

Мета проекту – виявити існуючі архівні і приватні колекції про "культурну опозицію", розкидані по Східній Європі, та поєднати їх в єдиній онлайн базі даних. Зібравши їх в одному місці, дослідники не лише відкриють їх для науковців, які цікавляться питаннями опору і протистояння комунізму, а й покажуть, як різні соціальні групи організовувалися через кордони і континенти. У проекті залучено дванадцять партнерських установ з Угорщини, Німеччини, Польщі, Словаччини, Чеської республіки, Хорватії, Румунії, Литви, а також з Ірландії та Великобританії.

Триніті коледж з Дубліна відповідає за збір матеріалів з України та української діаспори. У реєстр було внесено описи трьох колекцій, серед яких Документи Андрея Сінявского з архівів Гуверівського інституту, Документи Мар’яна Кропивницького, а також "Спецфонд" Національного художнього музею України. Під час свого перебування в Україні у березні Орися Кулик планує зібрати інформацію про інші колекції.

Орися Кулик

здобула свій докторський ступінь з історії у Стенфордському університеті та написала дисертацію про регіональні еліти у повоєнній, пост-сталінській радянській Україні, роблячи особливий наголос на місцевій бюрократії у Києві, Львові та Дніпропетровську, а також на особистих зв’язках, які формували стосунки радянської України з Кремлем. Зараз вона є постдокторантом у Триніті коледжі в Дубліні, де працюватиме над проектом COURAGE упродовж наступних двох років.

Зображення

Верхнє: Обкладинка книги Прімус, Зденек. "Владимир Будник між авангардом та підпіллям", Прага, 2004.