Культурна спадщина Умані: знати, щоб розуміти

Культурна спадщина Умані: знати, щоб розуміти

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21 травня 2019

Умань

Культурна спадщина міста – це не абстрактне поняття, а знання та практики. Це - ідеї та об’єкти, за якими стоять люди та пам’ять про них. Якою є культурна спадщина міста Умані? Наприкінці 2018 р. та на початку 2019 р. був проведений ряд досліджень: індивідуальні та групові інтерв’ю з місцевими експертами, онлайн-опитування гостей міста, а також репрезентативне опитування мешканців Умані. З якими проблемами мають справу ті, хто щодня працює з різними її аспектами, як їх вирішують і в чому потребують допомоги? Алла Марченко презентує результати для широкого кола зацікавлених – тих, хто працює у школах та університетах, музеях та бібліотеках, громадських організаціях, тощо.

Водночас, поговоримо про те, що важливо знати всім, хто планує нові ініціативи, пов’язані з культурною спадщиною Умані. Які з цих ініціатив є потрібними уманчанам та уманчанкам? Які події та особи вважаються ними як найбільш важливі для розвитку міста, і про що це свідчить? Які історично цінні простори та об’єкти у місті залишаються маловідомими? Як бачать культурну спадщину Умані гості міста? Як  можна задовольнити запити мешканців і туристів? Що змінюється тоді, коли ми означаємо культурну спадщину як спільну? Під час презентації результатів досліджень ми обговоримо можливості роботи зі спільною культурною спадщиною в різних колах.

post picture

Алла Марченко 

є докторанткою на Ph.D. програмі Інституту філософії та соціології Польської Академії наук (Варшава). Тема докторської дисертації: “Порівняльний аналіз ефектів паломництва хасидів у локальних рамках пам’яті в Польщі та Україні”. Соціологічну освіту здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, тривалий час викладала на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології. Алла має досвід участі в багатьох міжнародних проектах, зокрема є випускницею дослідницької програми Карнегі в Нью-Йоркському університеті та учасницею докторського семінару у музеї історії польського єврейства POLIN. Останні публікації Алли на дотичну тематику містяться у наукових журналах “Contemporary Jewry”, “Discourse, Context, and Media”.

Дослідження проведені Центром міської історії у співпраці з Українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ" та є частиною проекту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину", який фінансується Європейським Союзом.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Уманський краєзнавчий музей