Громадянське суспільство та сталі зміни у Центрально-Східній Європі: політичні та культурні аспекти
Др. Якуб Форст-Баттаглія
Австрійський культурний форум29 квітня 2015 / 18.00
Центр міської історії, Львів
Розглядаючи довгий шлях від комуністичної диктатури до багатопартійної демократії в Польщі, Чехословаччині, Угорщині та Східній Німеччині, звертаючи увагу на країни Балтії, і закінчуючи Революцією гідності в Україні, австрійський дипломат та історик Якуб Форст-Батталья аналізує, як старий режим прийшов до влади після Другої світової війни, і як його скинули чотири десятиліття потому – 1989-1991 рр. Серед різноманітних факторів вагома роль громадянського суспільства, яке видозмінювалося, починаючи з невдалих спроб 1950-1960-х – і до організованих рухів 1970-1980-х, які виникали з ініціативи дисидентів-інтелектуалів, як "Хартія 77", або вільних профспілок, як "Солідарність", під впливом видатних діячів, як Вацлава Гавела чи Леха Валенси, і духовних авторитетів, зокрема Папи Римського Івана Павла II. Громадянське суспільство сприяло такому розвитку, який став можливим у результаті змін у керівництві радянської партійної системи навколо Михайла Горбачова, в результаті гласності та перебудови.
Доповідь ґрунтувалася на досвіді цілого життя, пов’язаного із більшістю країн, де доповідач був у ролі свідка та експерта.
Лекція відбулася англійською мовою з синхронним перекладом.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/04/DSCN0129_-_Kopie-241x300.jpg)
Др. Якуб Форст-Баттаглія
австрійський дипломат, історик і філолог-славіст. Після учителювання і наукової діяльності, що стосувалась Центральної та Східної Європи, у Віденському університеті (як Доктор Філософії), він вступив на дипломатичну службу в 1981 році. Перебуваючи в Москві, Мадриді, Празі та Таллінні (як посол Австрії в Естонії), на даний час він з 2011 року перебуває на посаді директора Австрійського культурного форуму в Києві.