Місто на лінії:  Львів у листопаді 1918 року

Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

липень-грудень 2018

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Унаслідок Першої світової війни і розпаду Австро-Угорської імперії, у листопаді 1918 року Львів опинився в епіцентрі нової війни між українцями і поляками. З одного боку, українсько-польська війна 1918–1919 років була частиною комплексної європейської кризи 1914–1923 років. З іншого - вона була жорстоким міжетнічним конфліктом, породженим зіткненням на одній території двох взаємовиключних національних проектів.

У низці відкритих лекції, дискусій та презентацій публічна програма "Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року" розглядатиме війну крізь три відмінні, однак взаємопов’язані перспективи – глобальну, локальну та індивідуальну. Дослідники з різних країн дискутуватимуть про місце українсько-польської війни у контексті "довгої" європейської кризи 1914–1923 років. Значну увагу буде зосереджено на війні як індивідуальних досвідах різних її учасників – солдатів, цивільного населення, зокрема жінок, та військовополонених. Окремі лекції порушать питання про те, що означала війна для воюючих сторін у місті – української та польської, а також для офіційно нейтральної єврейської громади; у який спосіб і для чого формувалися міфи "Листопадового Чину" та "оборони Львова" в українському та польському символічному полі.

Окрім серії публічних лекцій та дискусій, інтерактивна карта "Місто у війні: про листопад 1918 року у Львові" запропонує новий погляд на війну через дослідження впливу воєнного конфлікту на повсякдення Львова. Інтерактивна карта стане також платформою для освітньої програми для вчителів. Використовуючи напрацювання цифрової карти, учасники зустрічей обговорюватимуть можливості використання цифрових мап для критичного аналізу історичного матеріалу.

Всі заходи публічної програми "Місто на лінії" є безкоштовними та вільними для відвідування. 

Організатор
Центр міської історії

За підтримки
Львівської міської ради

Медіа-партнери
Zaxid.net
Historians.in.ua
Критика
Україна Модерна

Розробка програми
Софія Дяк, Ірина Мацевко

Зображення

Галерея: Ірина Середа