Місто повернень? Приватні подорожі та публічна причетність

Місто повернень? Приватні подорожі та публічна причетність

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.10.2021, 18:30

Велика сесійна зала, Львівська ратуша

У перші листопадові дні 2017 року група подорожніх прибула на західну Україну до Львова. Ці новоприбулі гості вже знали місто і привезли з собою численні спогади про нього, під різними назвами пронісши його крізь пам’ять. Надихнув їх один чоловік, який сам уперше побував тут 2010 року, щоб прочитати тут лекцію про витоки міжнародного права. Юрист, викладач і автор, Філіп Сендс зумів простежити коріння своєї родини саме у цьому місті та в його околицях. Наприкінці осені 2017 року, чергове поєднання зі Львовом ознаменується відкриттям пам’ятних знаків, міжнародною академічною конференцією та мистецьким виступом у культурному осерді міста.

Ці події листопада 2017 року лягли в основу документального фільму "Повернення", створеного Центром міської історії та кінокомпанією "Young & Hungry production". Фільм досліджує особисті і вагомі причини повернення як особисту відповідь на від’їзд, який відбувся у далекому минулому. Він розповідає історію Філіпа Сендса про пошук своєї сім’ї, історію міжнародного права та місце цього міста під різними назвами: Lwów, לעמבערג‎‎, Львів.

Запрошуємо на прем’єру фільму "Повернення" і супровідну розмову між Філіпом Сендсом та Софією Дяк за модерування Дарії Бадьйор. Тематика розмови охоплює питання про те, як впливають повернення на різні способи оповіді історії міста. Яку причетність відчуваємо ми, мешканці міста, де повоєнне життя розгорталося у місцях, які раніше населяли інші? Як історії повернення, а також історії про відмову повертатися, можуть допомогти переосмислити поняття громадянства і прав у прикладах співмешкання і небайдужості, виходячи за межі простору і часу? Яке місце історії Львова у глобальній розмові про права і правосуддя та як такі спадки визначають наше теперішнє?

Для участі в події просимо зареєструватись.

Робочі мови – українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

post picture

Філіп Сендс

Професор юридичного факультету Університетського коледжу Лондона та адвокат в Матрікс Чемберс. Його книга “Східно-Західна вулиця” здобула премію за Бейлі Ґіффорд 2016 року та премію Монтень 2018 року. Його наступна книга “Щуряча стежка” була опублікована в квітні 2020 року.

post picture

Cофія Дяк

Історикиня, PhD, директорка Центру міської історії. Коло зацікавлень включає повоєнну історію міст після зміни кордонів, практик спадщини і містопланування у соціалістичних містах. Готує до друку книжку про інтеграцію міського простору Львова у радянський проект та державу під робочою назвою “New Lives in Old Cities: Postwar Lviv and the Power of Accommodation.”

post picture

Дарія Бадьйор

Журналістка, редакторка, критикиня. З 2016 по 2021 – редакторка відділу “Культура” онлайн-видання LB.ua.

Подія є частиною програми "Місто і травма: розмови у рік Лема", що організована Центром міської історії та Café philosophique Lviv у Львові в рамках відзначення 100-річчя Станіслава Лема та у співпраці з Львівською міською радою та видавництвом Човен.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: кадр з фільму "Повернення"