Міські мережі і мистецтво
7.4.2021, 17:00
Арт-центр "Я Галерея", Шота Руставелі, 8
Ми долучаємось до благодійної культурної ініціативи #львівзустрічає і запрошуємо на зустріч "Львівське мистецтво для (не)львів'ян. Антоніна Денисюк".
На зустрічі спільно переглянемо та обговоримо відеоісторію про львівську художницю Антоніну Денисюк. Художниця дивиться на місто як на складову, що вплинула на формування її мистецької практики. У фільмі вона розмірковує про міські лабіринти, плинність ліній та вулиць, а також компактність Львова, про проходи містом, які перетворюються на мережі і з'єднують його. Маршрут художниці веде через розповідь про важливі особисті й мистецькі крапки у місті – про школу і дім бабусі, квартиру Олександра Корольова та середовище Олександра Аксініна, мистецькі зв'язки між Львовом і Талліном, появу галереї "Дзиґа" та фестиваль "Вивих".
До розмови долучаться
- Антоніна Денисюк, художниця
- Богдан Шумилович, дослідник та керівник освітніх проєктів у Центрі міської історії
#львівзустрічає – благодійна культурна ініціатива Асоціації галеристів за участю Львівської міської ради. Сьогодні у Львова є місія. Місто стало прихистком для багатьох українців в умовах війни. Надбання Львова – його мистецтво та архітектура, його культура і люди можуть стати таким перемикачем.
Відеоісторія була створена у межах проєкту "Місто та мистецтво на межі" Центру міської історії. Під час цього проєкту команда Центру дізнавалась, що читали і на кого дивилися молоді художники Львова пізніх 1980-х, куди вони їздили за досвідом і підтримкою. Як наслідок, реалізуючи метод конструювання "людини – міста – історій" хотіли виявити та теоретизувати практики мистецького концептуалізму, що існували у Львові наприкінці 1980-х – початку 1990-х років.
Організатори:
- Я Галерея
- Центр міської історії
- Асоціація галеристів за участі Львівської міської ради
Зображення
Верхнє: Антоніна Денисюк "Безперервний ряд", 1997 // zbruc.eu
Портрет Антоніни Денисюк: Gallery 101