Документуючи катастрофи: архівування і творення історії із залученням громади

Документуючи катастрофи: архівування і творення історії із залученням громади

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13.10.2022, 12:00

online / zoom

Запрошуємо на перший семінар "Документуючи катастрофи: архівування і творення історії із залученням громади" за участі Джеймса Смітіса та Пола Міллара. Цією зустріччю розпочинаємо серію Семінарів цифрової історії "Документуючи катастрофи: архівування цифрових історичних свідчень у часи кризи".

Архівістка та дослідниця Патріція Реттінг твердить, що великі катастрофи створюють проблеми не лише громадянам, органам місцевого самоврядування чи урядовим інституціям, але й дослідникам-архівістам зокрема. Найбільші природні чи антропогенні трагедії – це частина сучасної історії, яка заслуговує на документування та архівування. 

Неочікувані й непередбачувані за своєї природою вони виходять з-за межі нашого контролю, розуміння і сприйняття. Стихійні лиха не знають рамок юрисдикцій, географічних бар'єрів чи меж наукових дисциплін. У  них нема "організатора", як і нема основного джерела документування. 

Однією з оптик нашого семінару є діяльність проєкту CEISMIC. Це архів, створений для збереження знань, спогадів і досвідів, пов'язаних із землетрусами в Кентербері (Австралія) у 2010 та 2011 роках. Архів збирає та оприлюднює зображення, відео, аудіо та документи від різних організацій та осіб. Метою проєкту CEISMIC є бажання "розповісти історії кентерберійських землетрусів, та не лише про самі струси та потрясіння, але й про труднощі, про хаос та творчість, які проявилися згодом".

Під час семінару ми спробуємо віднайти відповіді на складні питання. Наприклад, що саме фіксувати у випадку катастроф? Що означає документування катастроф? Адже контекст завжди додає винятковості такому документуванню. Ретельне розуміння катастроф може допомогти архівістам зібрати колекції, які стануть відкритими та доступними для різних груп зацікавлених осіб.

У семінарі візьмуть участь:

  • Проф. Джеймс Смітіс, Кафедра цифрової гуманітаристики, King's College London (Великобританія)
  • Проф. Пол Міллар, Школа гуманітаристики та образотворчих мистецтв, Університет Кентербері (Нова Зеландія)

До дискусії долучаться

  • Др. Міґле Барейкіте студії в Університеті Зіґена (Німеччина)
  • Ярден Скоп, PhD дослідник, CRC "Media of Cooperation," Університет Зіґена (Німеччина)

Фасилітатори: Др. Богдан Шумилович, Тарас Назарук

Для участі у семінарі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням. Зустріч відбудеться на платформі zoom.

Семінари з цифрової історії Центру міської історії

Обговорюють методологічні, етичні і теоретичні питання створення, збору і аналізу цифрових чи оцифрованих фотографій та відеозаписів як свідчень про минуле та світи, у яких жили чи живуть люди. Також семінари зачіпають питання просвітницького призначення історичних візуальних даних, які використовуються для створення змістовних презентацій і лекцій для різної аудиторії. Мета семінарів — дискусія про існуючі можливості і виклики цифрової історії між дослідниками.

Семінари цифрової історії організовує Центр міської історії за підтримки Центру урядування та культури в Європі Університету Санкт-Галлена.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Архів CEISMIC