Бізнес-влада-кіно, перспективи кіноіндустрії в Україні

Бізнес-влада-кіно, перспективи кіноіндустрії в Україні

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20-27.06.2008

Центр міської історії, Львів

З 20 до 27 серпня 2008 р. у Львові проходив ІІІ міжнародний фестиваль незалежного кіно "КіноЛев-2008", учасники якого зібрались у рамках круглого столу . Круглий стіл відбувся за участю провідних українських та закордонних кінематографістів, бізнесменів та представників влади. Організаторами столу стали Музей ідей спільно з Центром міської історії Центрально-Східної Європи та Львівською міською радою.

Метою цієї зустрічі було прагнення поєднати найбільш креативні сили України та закордону для започаткування діалогу про проблеми української кіноіндустрії між успішними продюсерами, представиниками української бізнес еліти та влади на нестоличному терені та в недержавному форматі. Але обмінювалися думками з приводу сьогоднішньої української кіноіндустрійної ситуації лише дві сторони - представники мистецького та комерційного середовищ кіно, представників влади не було.

Учасниками діалогу стали Богдан Батрух (генеральний директор B&H Film Distribution), Пітер Борисів (голова Hollywood Trident Foundation), Юрій Іллєнко (режисер, академік Академії мистецтв України), Пилип Іллєнко (актор, режисер), Маркіян Іващишин (директор мистецького об'єднання "Дзиґа"), Олесь Санін (режисер), Тарас Ткаченко (режисер), Сергей Земленухін (директор програм "Кіношоку"), Олесь Дзиндра (арт-директор та засновник фестивалю КіноЛев) та інші.

Мова йшла про те, як досягти в Україні бажаного синтезу бізнесу, влади та кіно-виробників, щоб вітчизняний кіно продукт був конкурентним та якісним. Основним висновком зустрічі стало те, що українські режисери не можуть існувати поза загальносвітовими тенденціями і процесами, а також, що державні органи влади мають виробити виважену політику в галузі кіно, в іншому випадку наша країна перетвориться на виробника серіалів та мало якісної продукції для Росії (вже зараз 80% телевізійних мильних опер виробляється в Україні для російського ринку). Також учасники круглого столу говорили про можливість змін за допомогою громадських ініціатив, на прикладі фестивалю "КіноЛев".

Говорили також про державну політику, законодавчу базу, фінансування кіновиробництва, кінопрокат, стан матеріальної бази кінотеатрів та кінозалів. Висновком зустрічі стало те, що в Україна має великий потенціал, але для успішного розвитку кіно нам необхідно змінити державну політику в цьому напрямку, прийняти план розвитку української кіноіндустрії (свого часу в 90-х роках Юрій Іллєнко подавав такий план на розгляд до міністерства культури України, але його не було прийнято), модернізувати кіностудії та павільйони, залучити іноземні інвестиції і в майбутньому стати членом Європейського Союзу, так, як саме набуття такого членства змусить українських політиків керуватися не принципом власного гаманця, а національними та європейськими інтересами рівності та права.

Куратором круглого столу "Бізнес – влада – кіно: перспективи української кіноіндустрії" була Анастасія Рибицька. Модерував зустріч Богдан Шумилович.

Нагадуємо, що основною метою фестивалю "КіноЛев" є показувати незалежне, незаангажоване кіно, пропагувати, розповідати, знайомити з тим, що сьогодні відбувається у світі індивідуальної кіно творчості. Окрім цього фестиваль має на меті популяризацію будь-яких синтетичних мистецьких кінопроектів. Фестивальні покази відбувалися в подвір’ї Бернанденгарден (дворик "Музею Ідей") просто неба.

Більше інформації про проект можна отримати тут.