У минулому, особливо починаючи з XIX ст., література і мистецтво у Центрально-Cхідній Європі набували політичного забарвлення більше, ніж деінде. Такі політичні та ідеологічні нотки мистецтва стали наслідком підйому націоналістичних ідеологій серед багатьох етнічних груп, приречених на бездержавне існування у складі Російської, Габсбурзької і Османьскої імперій. У Росії вкрай авторитарна влада наклала суворий контроль на друковані вмданнями, виштовхуючи політичні дебати у сферу красного письменства, а отже перетворюючи літературу на поле для політичних баталій. Політизація усіх видів мистецтва набула ще більшого розмаху після перемоги більшовиків у 1917 р. Заява Леніна про те, що кіно "найважливіше з усіх мистецтв", зробила новий акцент на політичному потенціалі цього, на той час відносно нового, візуального медіа.
Питання зв’язку документального кіно з політикою виходить на новий рівень із залученням певних режисерів у створення "Вавилону-13". Цей проект об’єднав групу з понад 140 кінематографістів, які стали документувати події, що відбувалися в Україні після 2013 р. У похідному проекті від "Вавилону-13" група режисерів і акторів поїхала до Миколаївки, містечка на південному сході України, де вони працювали з дітьми над кіно- і мистецькими проектами, які б допомогли їм подолати почуття ворожості чи гніву щодо війни, яка лютує навколо них. Режисери брали участь у відбудові школи, а також працювали з учнями. Завдяки проекту "Новий Донбас", документалістка Лариса Артюгіна показала можливості трансформації документального кіно в інструмент конструктивної суспільної участі.
Запрошуємо вас на зустріч з Ларисою Артюгіною під час розмови з Марсі Шор (Єльський Університет) та Ізабелою Каліновскою (Університет Стоуні Брук). На дискусії обговорюватимуться різноманітні способи як візуально документувати події, що відбувалися в Україні з часів Майдану. Розмові передуватиме показ документального фільму Лариси Артюгіної "Богданове щастя".