Масове вбивство у Бабиному Яру: історія, пам’ять і сучасні проекти

Масове вбивство у Бабиному Яру: історія, пам’ять і сучасні проекти

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21.9.2017, 19:00

Центр міської історії, Львів

Др. Карел Беркгоф говорив про сучасний стан знань про те, що відбулося в Бабиному Яру під час Другої світової війни. Наприкінці вересня – на початку жовтня 1941 р., вперше в історії, столичне місто у Європі втратило практично усе єврейське населення в результаті навмисного вбивства. Незважаючи на те, що багато питань з'ясовується, ця тема все ще вимагає грунтовоного дослідження. Серед таких питань, зокрема: реакцію самих євреїв під час та після цього масового вбивства; мізерні шанси на виживання; складне становище неєврейського населення; а також специфічний характер масового вбивства євреїв та ромів, порівняно з пізнішими розстрілами і вбивствами у газових камерах на цьому місці. Окрім цих питань, Карел Беркгоф проаналізував радянський та пост-радянські підходи та трактування цієї історії, існуючі зараз спроби покращити ландшафт колишнього місця масового вбивства. Дослідник також розповів, як він долучився до формування історичного наративу для Меморіального Центру Голокосту "Бабин Яр" у Києві.

post picture

Карел Беркгоф

(доктор історичних наук, Університет Торонто) є істориком Сxідноï Європи (особливо Украïни та Радянського Союзу), Голокосту та Другоï Світовоï війни; старшим дослідником при Інституті війни, Голокосту та вивчення геноциду Нідерландської королівської академії мистецтв та наук (NIOD Institute for War, Holocaust and Genocide Studies at the Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences). Він викладає на магістерській програмі вивчення Голокосту і геноциду в Університеті Амстердаму. Автор Harvest of Despair: Life and Death in Ukraine under Nazi Rule (2004); Жнива розпачу: Життя і смерть в Україні під нацистською владою, 2011 – залінкувати на нашу бібліотеку); та Motherland in Danger: Soviet Propaganda during World War II, 2012. (Батьківщина в небезпеці: радянська пропаганда під час Другої світової війни, 2012)

Відкрита лекція є частиною міжнародного семінару EHRI: "Сучасні поглиблені вивчення Голокосту: джерела і методи" та публічної програми до виставки "(не)означені".

Лекція відбулася англійською мовою із синхронним перекладом.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Галерея: Ірина Середа