Як зберігати та досліджувати приватні архіви архітекторів. Приклад спадку родини Консулових

Як зберігати та досліджувати приватні архіви архітекторів. Приклад спадку родини Консулових

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24.9.2019, 18:30

Центр міської історії, Львів

Зазвичай про архітекторів говорять оцінюючи видимі та втілені проекти, тоді як велика частина праці, яка була ними здійснена впродовж кар’єри (і покладена на папір) – залишається непоміченою. Професійна практика є набагато складнішим процесом, аніж лише проектування. Вона передбачає також створення мережі (зокрема, приватних) соціокультурних зв’язків у місті та поза його межами, а не лише роботу із кресленнями та матеріалами. Зрозуміти архітектора цілісно як фахівця та особистість дає шанс його приватний архів – збережений та доступний.

Окрім реалізованих готелів "Дністер" та "Львів", ресторану "Супутник" у Стрийському парку, студентської їдальні Академії мистецтв, житлових будинків тощо Консулов залишив по собі великий архів. Його оцифруванню і впорядкуванню Міський медіаархів та онука архітектора, Катерина Консулова, присвятили вже майже два роки. Десятки тисяч документів розповідають і про професійне, і про приватне життя архітектора. Серед них робочі проекти, ескізи, креслення, зразки промислового дизайну, фотографії та навіть малюнки.

Під час презентації перших підсумків оцифрування спадщини Анатолія Консулова учасники й учасниці зустрічі - Катерина Консулова, Олександр Маханець, Наталія Отріщенко, Наталія Мисак – розмовлятимуть про досвід збереження документів автора, проблеми й виклики у роботі з цим матеріалом, його цінність і потенціал, а також актуальність та майбутнє архівів архітекторів загалом.

Про учасника та учасниць:

Катерина Консулова

архітекторка, фотографка, займається оцифруванням і впорядкуванням архіву архітекторів Анатолія та Музи Консулових у Центрі міської історії.

Олександр Маханець

історик, координатор Міського медіаархіву Центру міської історії.

Наталія Отріщенко

соціологиня, дослідниця у Центрі міської історії, координаторка проекту “Міські розповіді”.

Наталія Мисак

архітекторка, дослідниця Центру міської історії, кураторка виставки “Фототектура модернізму”.

Цією зустріччю ми продовжуємо серію публічних заходів у межах виставки "Фототектура модернізму". Подія є частиною програми [розархівування] Міського медіаархіву.

Зображення

Верхнє: Анатолій Консулов у майстерні. Колекція Катерини Консулової 

Галерея: Ірина Середа