Як зберігати та досліджувати приватні архіви архітекторів. Приклад спадку родини Консулових
24.9.2019, 18:30
Центр міської історії, Львів
Зазвичай про архітекторів говорять оцінюючи видимі та втілені проекти, тоді як велика частина праці, яка була ними здійснена впродовж кар’єри (і покладена на папір) – залишається непоміченою. Професійна практика є набагато складнішим процесом, аніж лише проектування. Вона передбачає також створення мережі (зокрема, приватних) соціокультурних зв’язків у місті та поза його межами, а не лише роботу із кресленнями та матеріалами. Зрозуміти архітектора цілісно як фахівця та особистість дає шанс його приватний архів – збережений та доступний.
Окрім реалізованих готелів "Дністер" та "Львів", ресторану "Супутник" у Стрийському парку, студентської їдальні Академії мистецтв, житлових будинків тощо Консулов залишив по собі великий архів. Його оцифруванню і впорядкуванню Міський медіаархів та онука архітектора, Катерина Консулова, присвятили вже майже два роки. Десятки тисяч документів розповідають і про професійне, і про приватне життя архітектора. Серед них робочі проекти, ескізи, креслення, зразки промислового дизайну, фотографії та навіть малюнки.
Під час презентації перших підсумків оцифрування спадщини Анатолія Консулова учасники й учасниці зустрічі - Катерина Консулова, Олександр Маханець, Наталія Отріщенко, Наталія Мисак – розмовлятимуть про досвід збереження документів автора, проблеми й виклики у роботі з цим матеріалом, його цінність і потенціал, а також актуальність та майбутнє архівів архітекторів загалом.
Про учасника та учасниць:
Цією зустріччю ми продовжуємо серію публічних заходів у межах виставки "Фототектура модернізму". Подія є частиною програми [розархівування] Міського медіаархіву.
Зображення
Верхнє: Анатолій Консулов у майстерні. Колекція Катерини Консулової
Галерея: Ірина Середа