Після неминучого: Уявна мапа літературного Львова (±1939)

Після неминучого: Уявна мапа літературного Львова (±1939)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Данило Ільницький, Віктор Мартинюк

28.7. 2016

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Рік 1939-й став поворотним в історії Львова і в житті його мешканців. Придивляючись до цих змін, можемо говорити як про унікальність досвідів, так і про спільність доль – у масштабі ідивідуальному чи локальних спільнот, середовищ та груп. Однією з таких груп були письменники, чия роль з огляду на фах, чи то покликання, полягає власне у перенесенні індивідуального досвіду на рівень соціальної пам'яті, або ж пам'ятей, адже різні письменники, що опинились під ту пору у Львові, згодом поверталися думкою та уявою до подій 1939-го, перебуваючи в різних літературах, подеколи розділених залізною завісою. Як знайти точки дотику у багатоголоссі пам'ятей, залишаючись уважним до індивідуальності кожного з голосів? – відповідь на це запитання шукають автори проекту "Уявна мапа літературного Львова (±1939 р.)"

Лекція відбулася українською мовою зі синхронним перекладом на англійську.

post picture

Данило Ільницький

літературознавець та есеїст, працює в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, кандидат філологічних наук. Упорядник та авторів коментарів до трьох видань Богдана Ігоря Антонича, автор наукових праць про його мистецький світогляд, а також статей, есеїв, авторських колонок, що присвячені постатям, подіям і проблемам гуманітарного й культурно-мистецького світу, співавтор проекту “Уявна мапа літературного Львова (±1939 р.)” на платформі “Інтерактивний Львів” Центру міської історії.

post picture

Віктор Мартинюк

літературознавець; літературний редактор, кандидат філологічних наук, працює у відділі української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Учасник проектів Центру гуманітарних досліджень ЛНУ ім. І. Франка “Університетські діалоги”, “Соло триває… нові голоси”, “8 інтерпретацій Антонича”, “Інтелектуальна біографія” та “Місця майбутньої спадщини”, співавтор проекту “Уявна мапа літературного Львова (±1939 рік)”.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Галерея: Ірина Середа