Візит за лаштунки: український, єврейський і радянський театр в 1920-30-і рр.

Візит за лаштунки: український, єврейський і радянський театр в 1920-30-і рр.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Мейгіл Фавлер

Прінстонський університет

26.7. 2016

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

1920-і і 1930-і роки були роками радикальної трансформації в Радянській Україні, але вони також були роками великого мистецтва, особливо того, яке було не російськомовним. Їдише- і українськомовний театри процвітали, але їхнє співіснування піднімає питання про національні культури в багатоетнічному просторі. Чи культура об’єднує групи чи розділяє їх? Чи існувала одна радянська культура чи різні національні культури? Чим був "національний" театр: мова, практики чи аудиторія? Саме ці проблеми театральні митці намагалися вирішити в міжвоєнній Радянській Україні. Ця доповідь супроводить Вас у їхній світ, за лаштунки єврейських театрів у Радянській Україні.

Лекція відбулася англійською мовою зі синхронним перекладом.

post picture

Мейгіл Фавлер

Ph.D. Прінстонського університету

викладає і досліджує культурну історію Росії, України і Східної Європи в Університеті Стетсона (США). Вона зосереджується, зокрема, на тому, як різні види державної системи формують творчість та креативність, і як різноманіття спричиняє інновації. Її майбутня книга “Бомонд на краю імперії: держава і сцена в Радянській Україні” показує творення радянської культурної периферії через історію злету й падіння середовища митців і чиновників у 1920-30-х рр.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Верхнє: Постер до вистави Краківського єврейського театру "Тов'є -молочник"