![За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/03/Mayhil_Photo.jpg)
За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва
-
- Тривалість курсу:
- вересень-грудень 2011
Цей семінар був спільним проектом Центру міської історії та Українського Католицького Університету.
Курс тривав один семестр. Учасниками семінару були магістри і студенти УКУ та програми МІГуС. Семінар був відкритий також для студентів і аспірантів інших навчальних закладів. Заняття відбувалися щотижня англійською мовою.
Курс "За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва" бвло присвячено світові мистецтва, його соціальним та політичним структурам. Об’єктом дослідження стала Російська Імперія і Радянський Союз – дві держави, в яких мистецтво за загальною згодою "мало вагу". Під час курсу, розглядалося те, як люди інтерпретували мистецтво, яку функцію воно виконувало у житті його творців, його авдиторії, а також тих, що займалися його регулюванням. Порівняно пізній (ніж у Європі) розвиток високої культури, професіоналізація мистецтва, імпорт та експорт із Заходом, мистецький вибух у XIX-XX століттях, імперський, національний та совєтський мистецький менеджмент, зміна ролі митця і мистецтва у суспільстві, динаміка центру і периферії, розвиток мистецтва і міста – таким став неповний перелік тем, що протягом семестру ставилися у курсі.
Форми навчанню надала культурна історія. Іншими словами, слухачі курсу намагалися зрозуміти не лише мистецькі досягнення Росії та Радянського Союзу, але і світ смислів, що стоїть за ними. Цей семінар не претендував на вичерпність – натомість він спробував надати учасникам набір аналітичних знарядь для читання і писання про культуру.
захистила кандидатську дисертацію з історії “Бомонд: держава та сцена на краю імперії. Росія та Радянська Україна, 1916-1941 рр.” у Прінстонському університеті. Має науковий ступінь з російської літератури та ступінь магістра з акторського мистецтва.Мейгіл Фавлер