Як викладати багатоетнічну і транснаціональну історію: Україна
10-12.5.2021
Львів, Україна
Кінцевий термін для подачі заявок: 15 квітня 2021 року.
Міжнародна робітня для тих, хто викладає про Україну, стане майданчиком для обговорення багатоетнічного та транснаціонального підходів до історії України у вищій освіті. Ці підходи відкривають нові теми та можливості для розвитку історії України як навчальної дисципліни в університетах. Ми запрошуємо учасників представити курси, навчальні програми та посібники, ресурси для викладання та онлайн навчання і обговорити їх спільно.
Сьогодні гуманітарні та соціальні науки пропонують багатство підходів й бачать території України в історичній перспективі як простір, що об'єднує різноманіття мовних, релігійних, культурних, національних спільнот. Цей простір тісно пов'язаний з європейською та світовою історією. Але в навчальних програмах та історичних дослідженнях Україна почасти й надалі розглядається з моноетнічної перспективи. Така модель не залишає місця для інших спільнот, таких як євреї, угорці, румуни, поляки, кримські татари, німці чи росіяни, які проживають на українських землях протягом багатьох століть. Навчальні програми середньої школи та університети представляють ці спільноти лише як меншини або уникають таких тем. Багатоетнічний історичний підхід навпаки ж дозволяє науковцям, викладачам та студентам вивчати міжетнічні, міжконфесійні, міжкультурні та міжмовні відносини. Транснаціональний підхід в свою чергу глобально контекстуалізує українську історію. Цей підхід дає можливість вивчати явища та процеси, які виходять за межі національних вимірів, таких як глобальна економіка та політика, інтелектуальні та культурні рухи, міграції.
Робітня є частиною міжнародної міждисциплінарної ініціативи Teaching Ukraine, яка має на меті сприяння курсам та навчальним програмам про Україну, а також створення інфраструктури для їх обговорення, впровадження та розбудови. Робітні, що проходять в межах ініціативи мають на меті створення та розвиток міжнародних мереж викладання України у вищій освіті.
ДЛЯ КОГО
До участі у робітні запрошуються викладачі вищих навчальних закладів, автори та розробники навчальних програм та ресурсів для викладання.
РОБОЧА МОВА
Робітня відбуватиметься англійською та українською мовами без перекладу, тому від учасників очікують комунікативний рівень знання обох мов.
ФОРМАТ
Захід запланований в гібридному форматі з офлайн присутністю учасників з України та онлайн участю учасників, які знаходяться за межами України. Остаточний формат роботи залежатиме від карантинних обмежень, які будуть чинні на момент проведення заходу. Участь у заході є безкоштовною, організатори забезпечують проживання, сніданки та обіди для учасників, які будуть присутні на робітні офлайн. Також організатори нададуть обмежену кількість грантів на подорожі в межах України.
ЗАЯВКА
Для участі необхідно надіслати
- академічне резюме (до 2 сторінок)
- опис курсу/програми/ресурсу пов'язаного з темою робітні (до 600 слів)
Надсилайте заявки на електронну адресу [email protected].
Заявка може бути виконана українською або англійською мовою.
Заявки, що не містять необхідної інформації або не мають стосунку до теми робітні, не будуть розглядатись. Якщо ви не отримали підтвердження отримання вашої заявки, будь ласка, зв’яжіться з організаторами.
ОРГАНІЗАТОРИ
Кафедра історії та програма єврейських студій Українського Католицького університету
Центр урядування та культури у Європі Університету Санкт-Галлена
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
КОНТАКТИ
З питаннями та для отримання додаткової інформації звертайтесь до Владислави Москалець ([email protected]) та Олексія Чеботарьова ([email protected])