Цифрові взаємодії: семінар про інфраструктуру та інструменти цифрових досліджень
29.9.2021, 11:00-17:00
online / zoom / youtube
Як працюють проекти цифрової гуманітаристики? Які інструменти та навики потрібні для створення таких проектів? Чи знання мов програмування є ключовим у цьому? Де шукати досвід інших та ділитися власними напрацюваннями?
Семінар цифрової історії "Цифрові взаємодії: інфраструктура та інструменти цифрових досліджень" зосередиться на розмові про інструменти та цифрові стандарти, мережі інституцій та дискусійні платформи в полі цифрової гуманітаристики та соціальних наук, які допомагають шукати відповіді на ці запитання.
Використання цифрових технологій значно глибше інтегроване в поле гуманітаристики, ніж це може видаватися на перший погляд. Цифрові навики та інструменти вже впродовж тривалого часу присутні в наших щоденних професійних та приватних практиках. Водночас академічні інституції формують доступ до все нових методологічних та технологічних можливостей. Подія має на меті показати, що цифрові методи та інструменти в гуманітаристиці не зводяться виключно до наявності глибокої технологічної експертизи чи масштабного фінансування. Розбудова інфраструктури, створення освітніх ресурсів, впровадження стандартів вільного доступу до даних та інструментів роботи з ним робить цей обмін знаннями та досвідами відкритим для широкого кола дослідників.
Серед тем для обговорення заплановані презентації цифрових інфраструктур, академічних журналів з цифрової історії, відкритих ресурсів з навчальними матеріалами та інструментами.
Запрошуємо всіх охочих до участі та просимо попередньо [реєструватися]
Подія відбуватиметься в Zoom з трансляцією в Youtube.
Мова презентацій — англійська, в Zoom буде доступний синхронний переклад українською.
Учасниками семінару будуть представники таких проектів
Семінари з цифрової історії Центру міської історії обговорюють методологічні, етичні і теоретичні питання створення, збору і аналізу цифрових чи оцифрованих фотографій та відеозаписів як свідчень про минуле та світи, у яких жили чи живуть люди. Також семінари зачіпають питання просвітницького призначення історичних візуальних даних, які використовуються для створення змістовних презентацій і лекцій для різної аудиторії. Мета семінарів — дискусія про існуючі можливості і виклики цифрової історії між дослідниками.
Семінари мають три основні блоки:
Артефакти (фотографії, файли, фільми, тощо)
Технології (камера, антена, екран, друк, програма, тощо)