Фототектура модернізму

Фототектура модернізму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20-21 липня і 19 жовтня 2018

Центр міської історії, Львів

Учасниками воркшопу з архітектурної фотографії "Фототектура модернізму" є архітектори, фотографи, соціологи, митці, критики та журналісти. Вони працюватимуть над власними проектами, пов'язаними з архітектурою радянського модернізму у Львові. Воркшоп складатиметься з двох модулів.

Опис

Архітектурна фотографія є однією з форм діалогу поміж ідеями архітектора, баченням фотографа і сприйняттям глядача. Процес фотографування, як і його результат, дають можливість розуміти архітектурне середовище у інший спосіб, ніж безпосередня взаємодія з ним.

Воркшоп зосередиться на способах розповідати та проблематизувати архітектуру через фотографію та, технічних особливостях цього процесу.

Головним фокусом воркшопу будуть реалізовані у Львові об’єкти Анатолія та Музи Консулових. Ці проекти стали помітними прикладами повоєнної архітектури, яка сьогодні залишається малодослідженою. Простежити процес її формування допоможуть креслення, рисунки та фото з приватного архіву подружжя архітекторів, оцифруванням якого зараз займається архітекторка Катерина Консулова в межах проекту Міський медіаархів Центру міської історії.

Воркшоп є намаганням розширити дискусію про значення пізнього модернізму як спадщини і як середовища для життя. Учасники працюватимуть над власними проектами, які через фотографію стануть спробою актуалізувати тему архітектури модернізму другої половини ХХ століття  у Львові.

Формат

Воркшоп складатиметься з двох модулів. Перший модуль відбувся 20-21 липня, а другий – 19 жовтня 2018 року. Під час модулів триватимуть спільна робота над ідеями фотопроектів, обговорення і презентації у групі. У період між модульними блоками передбачена індивідуальна робота у просторі міста, а у жовтні і листопаді – підготовка проектів для спільної виставки, яку будуть здійснювати куратори із можливим залученням учасників. Воркшоп також є першим кроком до співпраці з фотографами в рамках проекту "Інтерактивний Львів".

Т’ютори

Олексій Биков 

архітектор, фотограф. Закінчив КНУБіА (2008), займається власною архітектурною діяльністю. Олексій був одним із кураторів виставок “Надбудова” (2015) і “Ринок” (2017) присвячених радянському модернiзму в Українi, працював позаштатним журналiстом в архiтектурному журналi “Об’єкт”, є упорядником книги Олександра Ранчукова “Понад дахами” (2016), автор та ведучий власної радіопрограми “Авторський нагляд”. Сьогодні разом з Євгенією Губкіною працює над книгою “Soviet Modernism, Brutalism, Post-Modernism Architecture in Ukraine” та випуском номеру журналу “5.6”, присвяченому сучасній українській архітектурній фотографії.

Наталя Мисак 

архітекторка, дослідниця Центру міської історії. Закінчила архітектурне проектування у Львівській політехніці (2011), стажувалась у технічному університеті Відня (2013) і Університеті Мальмо (2015-2016). Її дисертаційне дослідження стосується пізніх модерністських районів у Львові і Мальмо, Швеція (2013-2017). Займається дослідженням і проектуванням громадських просторів у Львові, з 2014 – у складі Групи 109. У мистецьких проектах (“683 тисяч квадратних кілометрів”, “Generic Lvivscape”, “Місто закінчується на півдні”, “Розширення”) візуальну складову та фотографію інтерпретує як інструмент для дослідження простору.

Ольга Заречнюк 

досліджує історію архітектури, редагує текстове і візуальне наповнення проекту “Інтерактивний Львів” Центру міської історії, фотографує. Закінчила кафедру Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Львівської політехніки (2013). Курувала фотовиставку “Сецесія у масках” (2015) та інтерактивний екран “Модернізм у Львові” для виставки “Miasto, architektura, modernizm. Lwów 23 czerwca 1937” (Музеї архітектури у Вроцлаві, 2016). Поза документуванням і дослідженням архітектурної спадщини, шукає способи використання архітектурної фотографії у цифрових історичних проектах.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Тараса Назарука, координатора "Інтерактивного Львова" [email protected]

Організатори:

Центр міської історії Центрально-Східної Європи.