Привертаючи забуту історію. Уявлення про Центрально-Східну Європу в англомовних академічних підручниках
24 червня 2015
Центр міської історії, Львів
Центр міської історії прийматиме учасників Тринадцятої конференції наукового семінару. Ініціатором проекту є професор Анджей Камінські з відділення історії Джорджтаунського університеті у Вашингтоні. Ідея проекту полягає у внесенні доповнень і поправок до англомовних академічних підручників для студентів та аспірантів у США, Канаді, Великобританії, Австралії та інших англомовних країнах щодо історії Польщі та країн Центрально-Східної Європи.
Програма, розпочата у 2006 році, виявилася дієвим інструментом для ефективного впливу на зміст чергових редакції найважливіших підручників про Східну Європи. Формат програми передбачає безпосередню співпрацю з авторами конкретних, вибраних для цієї програми, підручників та, що не менш важливо, - з їхніми видавцями. На сьогодні в рамках програми було проаналізовано 54 підручники, що зумовило значні зміни і доповнення до наступних виданьі, насамперед, зміни розуміння історії регіону Східної Європи.
Цього року буде обговорено одинадцять текстів, серед яких два тексти, що стосуються історії України українських та польських істориків: Сергія Єкельчика, "Україна: народження модерної нації" (Видавництва Оксфордського Університету) та Збігнєва Войновського "Соціалістична Україна, 1956-1985" (Видавництва Університету Торонто).
Існуюча співпраця з американськими, британськими і канадськими університетськими видавництвами у Гарварді, Єлі, Оксфорді (Нью-Йорк), Кембриджі, Піттсбурзі, Торонто та іншими приносить свої результати. Співпрацюючи з університетами, редакторами та авторами університетських підручників, ми створюємо широке середовище задля покращення бачення і знання історії Польщі та її сусідів. Такі підручники видаються в різних редакціях тиражами, що сягають сотні тисяч примірників. Автори та редактори підручників, дискутуючи з експертами-істориками, спільно намагаються подолати розбіжності в тлумаченні, спростувати стереотипні підходи і видалити існуючі фактографічні помилки.
Організаторами конференції є Фонд громадянського простору та соціальної політики. Партнерами Фонду з самого початку реалізації проекту є Джорджтаунський університет і Польська академія умінь. Серед партнерів проекту, Міжнародний Вишеградський фонд, Музей історії Польщі та Студіум Східної Європи Варшавського університету. Конференцію організовано за підтримки Фонду PZU.