Відстань до фотографії. Приватні фотоархіви та їхні місця в українських інституціях

Відстань до фотографії. Приватні фотоархіви та їхні місця в українських інституціях

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19-20.11.2020

zoom

Часові та просторові відрізки між нами та фотографіями змінюють ставлення та статус, яким ми їх наділяємо. Те, що було створено з дуже конкретною, а деколи зовсім утилітарною метою, в іншому місці та іншому часі змінює своє значення. Здобуває або втрачає нову вартість. Гнучка природа цього медіума дозволяє йому постійно перебувати в русі та вислизати з-під рамок інтерпретації. Неможливість остаточно категоризувати фотографію створює непорозуміння, коли постає потреба вирішувати, яка інституція має нести відповідальність за її збереження.

Сьогодні в Україні колекції фотографії зберігають у музеях, архівах, галереях, бібліотеках та наукових інститутах. Більшість із них були сформовані в тих політичних та теоретичних умовах, від яких ми встигли достатньо віддалитися. Натомість повідомлення про потребу переглянути та актуалізувати підходи до роботи з фотографічною спадщиною найактивніше звучать завдяки діям з боку приватних ініціатив. 

На семінарі "Відстань до фотографії. Приватні фотоархіви та їхні місця в українських інституціях" ми говоритимемо про фотографію та фотоархіви, які перебувають на різних етапах своєї подорожі до інституцій. Деякі цю мандрівку вже завершили, деякі лише на шляху, а інші зовсім невизначені і невідомо, чи на цей шлях стануть. 

Ми намагатимемось зрозуміти, які принципи і підходи до фотографії існують в Україні? Хто бере на себе відповідальність за збереження фотоархівів? Як на фотоархів і його статус впливає позиція дослідника, зберігача чи куратора? Чи може фотоархів володіти достатньою силою, щоб визначати своє місце серед інституцій самостійно? І зрештою, чи повинна саме інституція бути "кінцевою точкою" для фотоархіву?

Подія буде проходити онлайн в zoom.

Семінар триватиме два дні:

  • 19 листопада 10.00-14.00
  • 20 листопада 11.00-17.00

Семінари з цифрової історії Центру міської історії обговорюють методологічні, етичні і теоретичні питання створення, збору і аналізу цифрових чи оцифрованих фотографій та відеозаписів як свідчень про минуле та світи, у яких жили чи живуть люди. Також семінари зачіпають питання просвітницького призначення історичних візуальних даних, які використовуються для створення змістовних презентацій і лекцій для різної аудиторії. Мета семінарів - дискусія про існуючі можливості і виклики цифрової історії між дослідниками.

Семінари мають три основні блоки:

  • Артефакти (фотографії, файли, фільми, тощо)
  • Технології (камера, антена, екран, друк, програма, тощо)
  • Візуальні та цифрові методи (смисл і аналіз)

Організатор
Центр міської історії

Партнери
Інститут Адама Міцкевича
Фундація "Археологія Фотографії"

Проект реалізовано за підтримки Львівської міської ради

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Фото з архіву Віля Фургала, Міський медіаархів Центру міської історії